Апостольський Нунцій в Канаді про приїзд Папи: очікування є великими

Апостольський Нунцій в Канаді про приїзд Папи: очікування є великими

Архієпископ Іван Юрковіч ділиться думками про роль Папи Франциска у процесі очищення пам’яті та примирення, який буде тривалим, але Церква, за його словами, бажає брати участь у вирішенні.

«Очікування є насправді великими», – зазначає в інтерв’ю для Радіо Ватикану – Vatican News архієпископ Іван Юрковіч, Апостольський Нунцій в Канаді, відповідаючи на запитання про те, яке значення має Апостольська подорож Папи Франциска до Канади.

На дорозі зцілення ран минулого

Ватиканський дипломат розповів, що після свого признання, що відбулося рік тому, він потрапив «у особливу атмосферу, що створилася в канадському суспільстві із дуже критичним ставленням до Церкви». «Зрозуміймо добре, Церква зробила дуже багато добрих речей, але тут йде мова про залучення у питання, що стосуються збереження культурної ідентичності індіанців. І хоч Папи та єпископи неодноразово висловлювалися, пояснюючи і просячи прощення, була потреба в тому, щоби підійти до вирішення цієї проблеми по-іншому», – сказав він.

Апостольський нунцій пояснив, що місцева єпископська конференція накреслила три роки тому комплексний шлях, який передбачав особисті зустрічі чотирьох делегацій зі Святішим Отцем. Долаючи виклики, пов’язані з пандемією, ці зустрічі вдалося провести наприкінці березня і на початку квітня цього року, й вони були дуже важливими, як також відкрили можливість для цього надзвичайного жесту, в рамках якого Святіший Отець прибуває особисто, щоб засвідчити ставлення Церкви, а тому «очікування насправді є дуже великими».

Багатогранна відповідальність

Ділячись думками про особливості цієї подорожі, архієпископ Юрковіч звертає увагу на те, що вона є дещо нетиповою та включає велику відповідальність «перед громадською думкою». «Це правда, що створилася дуже важка атмосфера в ставленні до Церкви, також і через деякі спрощення в медіа, але також йдеться про справжню відповідальність, яка накопичилася в історії», – сказав він, додаючи, що радість з приводу того, що Святіший Отець прибув, незважаючи на все, відважившись на складну подорож і з фізичної точки зору, поєднується із сподіваннями на те, що вона зможе «принести розраду народам, які страждали, а також роз’яснення, більш спокійне ставлення Церкви». «Церкви, яка й далі трудитиметься для підтримки індіанських народів і яка не буде відмежована від величезної більш глобальної суспільної відповідальності. Бо Церква, в дійсності, є лише малою частиною того, що сталося. Є також інші відповідальні, і Церкву не можна розглядати відмежовано від відповідальності уряду», – підкреслив нунцій, зазначивши, що йому здається, що також і медіа «тепер відчувають цей потенціал, який може мати візит Святішого Отця».

Сприймати минуле критично

Розповідаючи про підготовчі зустрічі з представниками індіанських спільнот, представник Папи в Канаді ствердив суворі обвинувачення проти Церкви за те, що вона брала участь в урядовому проекті, спрямованому на касування тотожності тубільних народів з метою будування «нового канадського суспільства». «Без сумніву, була завдана величезна шкода. Але потрібно також сказати, що в Церкві не бракували великодушності, що були також і позитивні фактори. Церква та її соціальна доктрина вміють дивитися в минулу в критичний спосіб», – сказав нунцій, зізнавшись, що особисто потребував багато часу, щоб насправді зрозуміти, про що йдеться. Ця проблема, за його словами, є дійсно серйозною та стосується не тільки Канади. Й на інших континентах потрібні кроки, щоби подолати прояви несправедливості в минулому. Інкультурація є великим викликом і завданням для Церкви.

Схожі новини:

Поширити новину: