Єпископ Едвард Кава: наш обов’язок перед захисниками – зупинити ворога молитвою

Єпископ Едвард Кава: наш обов’язок перед захисниками – зупинити ворога молитвою

16 червня у римсько-католицькому санктуарії Матері Божої Янівської Цариці Миру в Івано-Франкове, на Львівщині, парафіяльна спільнота та громада міста попрощалися із новітнім героєм України. Василь Лучків загинув 11 червня 2022 року, захищаючи Батьківщину від російських загарбників.

Про це повідомляє Львівська архідієцезія.

Святу Месу та чин похорону звершив єпископ-помічник Львівської архідієцезії Едвард Кава у співслужінні з настоятелем парафії о. Адамом Літтвіцом, о. деканом Мареком Нєдзвєцкім та священниками з навколишніх парафій.

У проповіді під час Святої Меси владика Едвард Кава, звертаючись до сім’ї загиблого, до його близьких та побратимів із ЗСУ, наголосив на тому, що страждання, яке випало на долю народу і кожного з нас, здатне принести добрий плід не лише для України, але і для всієї Європи, котра забула Бога, при умові, що ми будемо невтомно молитися.

Єпископ Едвард Кава: наш обов’язок перед захисниками – зупинити ворога молитвою

«Нам сьогодні треба молитися і за Василя, і за тих, хто сьогодні стоїть і захищає нас і нашу землю від тих, які прийшли наче одержимі, наповнені ненавистю до нас. Нам треба молитися, бо ненависть і одержимість можна подолати лише молитвою і силою Бога. Нехай наша молитва за світлої пам’яті Василя буде подякою за дар його життя, за його приклад, за його відвагу, за те що він залишив сім’ю і поїхав захищати нашу Батьківщину і нас всіх, всіх без винятку. Але нехай це теж буде нагадуванням для нас, що ми маємо обов’язок перед Василем і перед тисячами тих, які сьогодні віддають своє життя за нас, змінитися, зупинити ворога нашою молитвою, допомогти Богові діяти в нас і через нас. Це наше завдання – більше молитися. У наших храмах має лунати постійна молитва, маємо молитися у наших домівках і не дати дияволу жодного доступу до нас – тільки так ми зупинимо війну та агресію».

Єпископ Едвард Кава: наш обов’язок перед захисниками – зупинити ворога молитвою

Василь Лучків, ревний католик, зразковий сім’янин та свідомий громадянин, залишив у скорботі дружину та двох синів. Попрощатися з героєм, підтримати сім’ю та помолитися про Царство Небесне для нього прийшли сотні людей – парафіяни, містяни, священники різних конфесій та побратими з війська. Десятки людей стояли на колінах вздовж дороги від храму до кладовища, віддаючи шану мужньому воїну та патріоту.

Схожі новини:

Поширити новину: