Візит ректора Люблінського католицького університету до Львова

Візит ректора Люблінського католицького університету до Львова

Проєкти пов’язані з допомогою жертвам війни – це головна тема зустрічі ректора Люблінського католицького університету Йоана Павла ІІ о. проф. Мирослава Калиновського з мером Львова Андрієм Садовим. В середу делегація була з візитом в Україні.

«Під час зустрічі з мером Львова ми запропонували різні форми допомоги для жертв війни. З ректорами університетів ми розмовляли про співпрацю і проєкти підтримки для них з нашого боку. Так само і в Центрі реабілітації Unbroken. Від початку війни ми надаємо допомогу для українців та для декількох сотень наших студентів, аспірантів та працівників з цієї країни, а також для їхніх родин. Ми будемо продовжувати нести допомогу та підтримувати зв’язки з нашими партнерами у Львові. Знаємо, що потреби величезні. Сьогодні ми не можемо передбачити, коли закінчиться війна» – зазначив ректор.

Візит ректора Люблінського католицького університету до Львова

Разом з о. проф. Мирославом Калиновським до України приїхали також члени управління Фонду розвитку університету у Любліні. Крім візиту до мера Львова, відбулись також зустрічі з ректорами: Львівського національного університету Івана Франка проф. Володимиром Мельником, Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького проф. Борисом Зіменковським, Українського католицького університету о. проф. Богданом Прахом.

Візит ректора Люблінського католицького університету до Львова

Ректор Люблінського католицького університету провів розмови також з митрополитом Львівським, архієпископом Мечиславом Мокшицьким, консулом Польщі у Львові Йоанною Коцот та директором Теологічного інституту ім. св. Йосифа Більчевського у Львові-Брюховичах о. д-р. Яцеком Ульяшом.

Візит ректора Люблінського католицького університету до Львова

Крім того, делегація відвідала «Меморіал львівських орлят» на Личаківському цвинтарі, де зустрілась з головою Товариства охорони воєнних могил у Львові Янушем Баліцьким. Також делегація відвідала Архікатедральну базиліку Успіння Пресвятої Діви Марії, лікарню св. Пантелеймона та Національний реабілітаційний центр Unbroken, де проходять лікування люди, які зазнали фізичного та психічного насилля під час російської агресії в Україні.

Візит ректора Люблінського католицького університету до Львова

Після нападу Росії на Україну 24 лютого, Люблінський католицький університет почав надавати громадянам України соціальну, правову, психологічну та душпастирську допомогу. Завдяки залученню академічної спільноти до волонтерства, вдалось організувати 20 транспортів з дарами, які були вислані в Україну; підготувати місця ночівлі для осіб, що тікають від війни; провести збір коштів; розпочати мовні курси. Під гаслом допомоги Україні відбулись також цьогорічні дні студентської культури KULturalia.

З грудня минулого року в академічному костелі Люблінського католицького університету проводяться недільні богослужіння українською мовою. Першу Літургію відправив єпископ Київсько-Житомирської дієцезії Віталій Кривицький, який також зустрівся з українськими студентами.

Фото: Люблінський католицький університет

Схожі новини:

Поширити новину: