Апостольський Престол у ФАО: перешкоди експорту зерна з України – серйозна загроза

Апостольський Престол у ФАО: перешкоди експорту зерна з України – серйозна загроза

Під час 170-ї сесії Ради Сільськогосподарської та продовольчої Організації ООН повторив заклики Папи Франциска до миру та діалогу, звертаючи увагу на загрозу для життя мільйонів людей у світі, яку несе війна, що відбувається на території України.

Про це пише Vatican News.

Міжнародна спільнота повинна рішуче докладати зусилля для того, щоб негайно припинилася військова агресія проти України. Із такою заявою виступила делегація Апостольського Престолу, що бере участь у 170-й сесії Ради Сільськогосподарської і продовольчої організації ООН (FAO), яка від 14 до 17 червня 2022 відбувається штаб-квартирі організації в Римі.

Промовляючи під час тематичного блоку, присвяченого наслідкам для глобальної продовольчої безпеки війни, розв’язаної Росією проти України, монсеньйор Фернандо Чіка Арельяно, Постійний Спостерігач Апостольського Престолу при FAO, IFAD та PAM, навів неодноразові заклики Папи Франциска, аби спинилося це жорстоке кровопролиття, щоб взяв верх справжній діалог і переговори, як «єдиний шлях гідного виходу з лабіринту війни». Він, водночас, наголосив на тому, що мир тісно пов’язаний із питанням продовольчої безпеки, тому перешкоди, які Україна зустрічає в тому, щоб експортувати зерно, є серйозною загрозою. «На карті – життя мільйонів людей, загальнолюдське право на їжу та стабільність на розлогих територіях планети», – підкреслив ватиканський дипломат, повторивши заклик Папи, сказаний 1 червня, не використовувати зерно як зброю.

Монсеньйор Арельяно нагадав, що FAO була створена по завершенні Другої світової війни з усвідомленням того, що нестача їжі історично була найбільшою причиною нестабільності, заворушень і повстань. Тому потрібно «трудитися разом і діяти переконливо, негайно та рішуче», дбаючи про те, щоб усі мали хліб і щоб запобігти погіршенню делікатної ситуації, що створилася. Потрібно протидіяти «загрозливим наслідкам продовольчої кризи, додатково погіршеної збройними сутичками у вразливих регіонах світу». Адже, беручи до уваги також і зростання ціни на продовольчі товари, все це може спровокувати глобальну трагедію.

Схожі новини:

Поширити новину: