Папа: Єдність є даром Святого Духа

Папа: Єдність є даром Святого Духа

Приймаючи на аудієнції молодих священників та монахів давньосхідних Православних Церков, Святіший Отець закликав до єдності, про яку навчає подія П’ятидесятниці.

Про це пише Vatican News.

3 червня 2022 року, Папа Франциск прийняв на аудієнції молодих священників та монахів давньосхідних Православних Церков. У своєму слові Святіший Отець поділився роздумами про подію П’ятидесятниці, яка відзначатиметься наступного тижня у цих Церквах та вказує на прагнення єдності у Святому Дусі.

Єдність – це гармонія і дар Святого Духа

«Єдність – це дар, вогонь, що з Висоти сходить», – сказав Папа Франциск. Він зазначив, що єдність є благодаттю Святого Духа, яка не досягається лише людськими зусиллями, але є, насамперед, дією Святого Духа, «Якому ми повинні з довірою відкрити свої серця, щоб Він міг провадити нас стежками повного сопричастя. Крім того, подія П’ятидесятниці навчає, що єдність – це гармонія, адже, за словами святого Василія Великого, Святий Дух є гармонією. «Ваша делегація, що складається з представників Церков різних традицій у сопричасті віри та таїнств, добре ілюструє цю реальність. Єдність – це не однорідність, і навіть не результат компромісів чи крихких дипломатичних балансів. Єдність – це гармонія в різноманітті харизм, спонукувана Духом», – підкреслив Святіший Отець.

Єдність є подорожжю заради місії

Папа Франциск зауважив, що свято Зіслання Святого Духа також вчить нас, що єдність – це подорож. Вона здійснюється не в інертності, а в русі, в новому динамізмі, який Дух, починаючи з П’ятидесятниці, передає учням. Єдність твориться в дорозі: росте в діленні, крок за кроком, у спільній готовності прийняти радощі й труднощі подорожі, та несподіванки, які виникають на цьому шляху», – зазначив Святіший Отець. Тому, як вчить нас апостол Павло, ми зобов’язані ходити Духом (пор. Гал 5, 16.25). Процес єдності приходить «не як раптове та вражаюче диво, а в терплячому та наполегливому поділянні спільної подорожі», – сказав Папа Франциск. Він підкреслив, що єдність не є самоціллю, але досягається для місії. «На П’ятидесятницю Церква народжується місіонерською. І сьогодні світ все ще чекає, навіть несвідомо, щоб пізнати Євангеліє милосердя, свободи та миру, про яке ми покликані свідчити один одному разом з іншими», – зазначив Святіший Отець. У цьому контексті він подякував давньосхідним Православних Церквам за їхнє свідчення Христової віри, навіть ціною мученицької крові. «Дякуємо за всі зерна любові та надії, розсіяні в ім’я Розп’ятого і Воскреслого в різних регіонах, які, на жаль, досі позначаються насильством і конфліктами, про які надто часто забувають», – зауважив Святіший Отець.

Схожі новини:

Поширити новину: