Всесвітня зустріч сімей 2022. Кожна дієцезія – центральне місце святкувань

Всесвітня зустріч сімей 2022. Кожна дієцезія – центральне місце святкувань

Під час Х Всесвітньої зустрічі сімей велика частина заходів відбуватиметься на локальному рівні у дієцезіях. Участь у святкуваннях в Римі візьме також і українська делегація.

Про це пише Vatican News.

Римській вимір зустрічі

Від 22 до 26 червня 2022 року у Римі відбуватиметься Х Всесвітня зустріч сімей на тему: «Сімейна любов: покликання та дорога до святості». Згідно з бажанням Папи Франциска, її проведення матиме «багатоцентровий та широко розповсюджений» характер. «Рим буде основним осідком, куди прибудуть деякі делегати від родинного душпастирства, що візьмуть участь у Фестивалі сімей, Душпастирському конгресі та Святій Месі, що транслюватимуться на ввесь світ. В ті самі дні кожна дієцезія може стати осередком місцевої зустрічі для своїх сімей і спільнот», – написав Святіший Отець у спеціальному листі про спосіб проведення зустрічі, що був поширений 2 липня 2021 року.

В останній день травня у Ватиканському прес-центрі відбулася презентація заходів, які приготовані в Римі Дикастерією в справах мирян, сім’ї та захисту життя й Римською дієцезією. Зустріч відкриє Фестиваль сімей, що відбудеться 22 червня в залі Павла VI у Ватикані в присутності Папи Франциска. Далі слідуватимуть три дні конгресу, який буде проводитися в тому ж залі.

Як пояснила під час презентації Ґабріела Ґамбіно, заступник секретаря Дикастерії в справах сім’ї, мирян і захисту життя, на відміну під попередніх таких заходів, цей конгрес не матиме академічно структурованих конференцій, але буде моментом зустрічі, слухання та обміну думками між людьми, що займаються сімейним душпастирством. Серед тем – співвідповідальність подруж і священників у душпастирстві, конкретні труднощі сімей у сучасному суспільстві, деякі «екзистенційні периферії» в сімейному середовищі, домашня церква і синодальність, вплив цифрової ери на сімейне життя, та інші.

В рамках конгресу відбудеться вечір на тему «Сімейне сопричастя як стиль сопричастя Церкви», що в п’ятницю 24 червня проводитиметься на парафіях Римської дієцезії, де делегати з різних частин світу спілкуватимуться з римськими сім’ями. В суботу вранці запланована євхаристійна адорація, а ввечері Папа Франциск відслужить Святу Месу на площі Святого Петра. В неділю, 26 червня, в контексті молитви «Ангел Господній» Папа Франциск надасть сім’ям місійне доручення.

На зустріч до Риму прибудуть приблизно дві тисячі делегатів із 120 країн світу, обрані єпископськими конференціями, синодами Східних Католицьких Церков, міжнародними церковними рухами, що відзначаються родинним апостолятом. Завдяки спеціальному фондові, організованому при дикастерії, належним чином будуть представлені бідніші регіони світу. В заходах у Римі також візьмуть участь делегати з України: єпископ Радослав Змітрович ОМІ, голова Комісії у справах родини при Конференції єпископату, о. Вальдемар Павелець SAC, директор Всеукраїнського бюро у справах душпастирства родин, та 3 українські родини.

Римські заходи транслюватимуться через офіційний сайт romefamily2022.com, на каналі YouTube Римської дієцезії та на порталі Vatican News. Ключові події – Фестиваль, суботня Свята Меса та «Ангел Господній» у неділю – транслюватимуться також по телебаченню через мережу «Mondovisione».

Український вимір зустрічі

Цього року Всесвітня зустріч сімей, як вже повідомлялося вище, має також локальний дієцезіальний характер. Кожна дієцезія покликана стати місцем живої та креативної зустрічі українських сімей у час, коли Всесвітня зустріч відбуватиметься у Римі. Пропозиції та матеріали для проведення зустрічей в Україні опрацьовує та готує Комісія у справах родини при конференції єпископату України. Передбачені трансляції заходів через католицькі медіа. Необхідні матеріали можна буде знайти на сайті «Родина». Крім того, додаткові матеріали отримають настоятелі парафій, аби організувати зустрічі на місцях. 

На 19 червня Конференція єпископату підготує лист з нагоди Всесвітньої зустрічі сімей. Спеціальна програма на місцях розрахована на 23-26 червня. У цей час буде нагода розглянути такі теми: 

«Любов у сім’ї». Передбачена зустріч у сімейному колі;

«Сім’я – місце відкриття покликання». В Урочистість Пресвятого Серця Ісуса передбачена зустріч у парафії;

«Сім’я – дорога до святості». Пропозиція зустрічі у парафії або деканаті; 

«Місія сім’ї – бути посланими». Пропозиція зустрічі у парафії чи дієцезіальному санктуарії. 

Молитва про добре приготування до X Всесвітньої зустрічі сімей

Молімося про добре приготування до Всесвітньої Зустрічі Сімей, яка відбудеться 22-26 червня 2022 року, щоб вона принесла рясні плоди для кожного з нас, зміцнила сім’ї в Україні та усю Церкву.

Небесний Отче,

ми стоїмо перед Тобою, щоб прославляти Тебе й дякувати Тобі за чудовий дар сім’ї.

Просимо Тебе за всі сім’ї, освячені таїнством Подружжя. Нехай щодня наново усвідомлюють, яку вони отримали благодать, і як малі домашні Церкви вміють свідчити про Твою присутність і любов, якою Христос обдаровує Церкву.

Просимо Тебе за сім’ї, що переживають труднощі та страждання, пов’язані з хворобою чи іншими обставинами, про які лише Ти знаєш. Підтримай їх і вкажи дорогу святості, на яку Ти їх кличеш, щоб вони могли зазнати Твого безмежного милосердя і знайти нові шляхи для зростання в любові.

Просимо Тебе за дітей і молодь, щоб вони зустріли Тебе та з радістю відповіли на покликання, яке Ти приготував для них.

Просимо за батьків, дідусів і бабусь, щоб вони усвідомлювали, що є знаками Божого батьківства та материнства, піклуючись про тіло і душу дітей, яких Ти їм доручаєш, і даючи досвід братерства, який сім’я може дарувати світові.

Господи, вчини, щоб кожна сім’я могла жити своїм покликанням до святості в Церкві, що є закликом до апостольства та служіння життю і миру, в єдності з нашими священниками, вірними та всіма покликаними у Церкві. Благослови Всесвітню зустріч сімей. Амінь.

Схожі новини:

Поширити новину: