Архієпископ Мокшицький про візит Ґаллаґера: «Це можливість побачити наслідки війни»

Архієпископ Мокшицький про візит Ґаллаґера: «Це можливість побачити наслідки війни»

Днями Україну з робочим візитом відвідував архієпископ Пол Річард Ґаллаґер, Секретар у справах стосунків Святого Престолу з державами. Голова ватиканської дипломатії розпочав візит у Львові, де зустрівся з архієпископом Мечиславом Мокшицьким, митрополитом Львівським, який виконує обов’язки Голови Конференції римсько-католицьких єпископів України, та його єпископом-помічником Едвардом Кавою, а також з ієрархами львівської архієпархії УГКЦ та очільниками Львова та області.

Архієпископ Мечислав Мокшицький вважає цей візит знаковим та дуже важливим для України, яка страждає від війни з Росією і потребує підтримки світової спільноти та Апостольської Столиці, щоб якнайшвидше повернути справедливий мир та відстояти свою незалежність:

«Дуже тішимося, що папа Франциск знову прислав свого делегата, тепер в особі архієпископа Пола Ґаллаґера, котрий є Секретарем у справах стосунків Святого Престолу з державами. Він приїхав спершу до Львова, до духовної столиці України, як зазначили на зустрічі п. Козицький та п. Садовий, і ми дуже вдячні, що архієпископ зустрівся також з біженцями у наших осередках при парафії св. Йоана Павла ІІ та при монастирі Бенедиктинок. Це було важливо не лише для вимушених переселенців, але і для самого архієпископа, бо він міг побачити наслідки війни, зустрітися з жертвами цієї страшної війни, яку розпочала Росія в Україні, і яка триває вже понад 80 днів. Він міг почути їхні страждання, терпіння, почути їхні очікування та надії. Архієпископ Ґаллаґер обіцяв усе це переказати папі Франциску, щоб папа і надалі продовжував молитися про мир, щоб продовжував закликати світ проявляти солідарність та надавати гуманітарну допомогу. А також, сподіваємося, що він перекаже Святішому Отцеві запрошення відвідати Україну від усіх католиків та усього українського народу. Запрошення для папи Франциска переказували також очільник Львівської області п. Максим Козицький та мер міста Львова п. Андрій Садовий. Вони також висловили вдячність архієпископу за його приїзд, адже це важлива подія, яка свідчить про те, що ми не самі, що про нас не забули. Такі візити будуть привертати увагу світу до подій в Україні і не дадуть нікому про нас забути, не дозволять закрити очі світової спільноти на несправедливість цієї війни, на геноцид українського народу, на цей тероризм, який Росія влаштувала Україні. Тож ми сподіваємося, що зовсім скоро після візиту архієпископа Ґаллаґера ми будемо радіти з довгоочікуваного миру».

Під час свого перебування у Львові ми разом з архієпископом Ґаллаґером молилися у нашій львівській катедрі за Україну і народ, за наших вірян, просили Бога про мир в Україні. Біля мощей св. Йоана Павла ІІ, у 102 річницю від дня його народження, ми молилися за папу Франциска, щоб він мав відвагу, як Йоан Павло ІІ, йти за натхненням Святого Духа і закликати увесь світ допомогти Україні повернути мир. Щоб не боявся ані Росії, ані ракет і приїхав на нашу землю.

І ми просимо усіх вірян молитися за папу Франциска, і продовжувати молитися про його приїзд до України.

Зі Львова очільник ватиканської дипломатії вирушив до Києва, де зустрівся з католицькими єпископами обох обрядів, а також відвідав Бучу та Ворзель.

Віта Якубовська

Джерело: Львівська архідієцезія 

Схожі новини:

Поширити новину: