Renovabis: підтримка українців в умовах війни з поглядом у майбутнє

Renovabis: підтримка українців в умовах війни з поглядом у майбутнє

Організація Католицької Церкви в Німеччині для допомоги Церкві у східній Європі «Renovabis» помножила свої зусилля солідарності з Україною, відколи вибухнула жорстока війна, підтримуючи тих, хто постраждав від її наслідків. Про цю діяльність директор організації розповів у інтерв’ю для Радіо Ватикану – Vatican News.

Приблизно 3 мільйони євро власних коштів, але також залучення коштів інших німецьких католицьких організацій, досягнувши 20 мільйонів євро, виділених на долання наслідків у гуманітарній сфері, викликаних війною, що розпочалася 24 лютого. Таким є підсумок діяльності протягом цих тижнів католицького Агентства солідарності зі Східною та Центральною Європою «Renovabis». Очільник цієї благодійної організації німецьких католиків о. Томас Шварц розповів у інтерв’ю для Радіо Ватикану – Vatican News про різні ініціативи, які здійснюються тепер, маючи на думці також і повоєнний період.

Різні аспекти допомоги

«Наша праця радикально змінилася», – сказав о. Шварц, відповідаючи на запитання про те, як початок війни в Україні вплинув на діяльність організації. За його словами, після 24 лютого всі зусилля спрямовані на те, щоби старатися «конкретно допомагати людям в Україні, а також біженцям, які опинилися за межами країни». Протягом цих тижнів вдалося залучити майже 3 мільйони євро, здійснивши 60 проектів. Це зокрема, фінансування польових кухонь для біженців, оснащення бомбосховища. «Нещодавно ми профінансували придбання 2 тисяч мішків для тіл загиблих, і це річ, яка мене насправді дуже зворушила, показуючи жахливу дійсність війни», – розповів священник.

Джерела коштів

Відповідаючи на запитання про те, звідки беруться гроші на здійснення цих проектів, Головний виконавчий директор зауважив, що лише Католицька Церква в Німеччині протягом двох останніх місяців залучила приблизно 20 мільйонів євро, часто це кошти, надані дієцезіями. Були також проведені спеціальні збірки. Багато допомоги надходить від держави, оскільки «Renovabis» має у Німеччині репутацію надійного партнера в здійсненні проектів у східній Європі. Якщо ж іде мова про саму організацію, то щороку в свято П’ятидесятниці в усіх католицьких храмах проводиться спеціальна збірка для потреб східної Європи. «Ми щороку здійснюємо від 500 до 1000 проектів на суму від 20 до 30 мільйонів євро. Тож для досягнення своїх цілей потребуємо грошей, які жертвують вірні всієї Німеччини», – пояснює священик.

Проекти відновлення

Зі сподіваннями на те, що ця війна якнайшвидше закінчиться, «Renovabis» скеровує свій погляд і на повоєнний період. І серед першочергових проектів директор називає фінансування стипендій для студентів, аби вони були впевненими що зможуть вчитися також і після війни. «Ми віримо у їхнє майбутнє, що буле віддане Україні. Це дуже важливо, й ми напевно кілька мільйонів євро витратимо на це», – сказав він, додаючи, що друга річ, про яку вони роздумують вже тепер, є допомога, спрямована на те, щоби українські дієцезії та єпархії могли заснувати товариства, що займатимуться спорудженням житла, адже саме це стане першочерговою потребою країни.

«Якщо Церква дбатиме про це, то люди, без сумніву, займуться спорудженням нових храмів. Але спочатку потрібно мати дах над головою», – зазначив о. Томаш Шварц, додаючи, що крім можливості виявити людям солідарність християн, ще одним аспектом є те, що така діяльність може стати джерелом утримання та самофінансування, адже там, де католики становлять меншість, пожертв вірних не завжди вистачає, а тому вони змушені звертатися про допомогу до міжнародних організацій, таких як «Renovabis».

Схожі новини:

Поширити новину: