Отець Фрімен OSB про візит до України: серед випробування є голод за Богом

Отець Фрімен OSB про візит до України: серед випробування є голод за Богом

Серед випробування існує справжній голод за Богом, цей голод навіть посилився в час страждання. Думками про це ділиться директор Міжнародної спільноти християнської медитації о. Лоренс Фрімен OSB, який проводив у Львові зустрічі, присвячені християнській медитації під час війни.

Про це пише Vatican News.

«Переображуючи темряву на світло»: дві зустрічі на таку тему, присвячені християнській медитації під час війни, відбулися 30 квітня та 1 травня 2022 року в Львові під проводом бенедиктинського священника з Великобританії о. Лоренса Фрімена, який є відомим письменником і вчителем християнської медитації. Дводенна сесія, присвячена споглядальній молитві, була організована Міжнародною спільнотою християнської медитації, яку він очолює.

В інтерв’ю для Радіо Ватикану – Vatican News отець Лоренс зазначив, що він і раніше відвідував Україну, але цей візит має для нього особливе значення, бо це дуже важливий момент не тільки для їхньої спільноти і всієї України, але й для всього світу і для Церкви.

Священник додав, що Святий Дух провадить до нового відкриття «споглядальної природи нашої віри та містичної реальності Євангелія», але не лише як чогось, призначеного для духовенства, бо, як зазначав Папа Франциск, кожен покликаний до святості й глибокого споглядання в повсякденному житті.

«Це можливість для всієї Церкви наново відкрити для себе взаємозв’язок між спогляданням та діянням, – сказав він. – І свідчення Церкви в цей час людської історії вимагає від нас відновити зв’язок з цією євангельською реальністю. Ісус виражає це в розповіді про Марту та Марію – приклад споглядання та приклад діяння – і їх не можна розділяти». Бенедиктинець підкреслив, що в Україні, в розпал цієї війни, він зустрів багато людей, які здатні поєднувати в собі ці два виміри. За його словами, люди, які практикують споглядання, допомагають біженцям, а також планують створити фонд, який допоможе людям долати травми. «Насправді, я прибув сюди, щоб самому почерпнути натхнення, – наголосив він, – і те, що я побачив тут, справді надихає: навіть серед цього випробування існує справжній голод за Богом, і, можливо, цей голод навіть посилився в час страждання».

На потребу тиші та медитацій під час війни звернула увагу також і організаторка зустрічі Марія Захарова, яка також розповіла, як виникла ідея провести такі зустрічі:

Дводенна сесія, присвячена християнській медитації, згуртувала не тільки католиків двох обрядів, але також християн інших конфесій, які прибули з різних частин України.

Схожі новини:

Поширити новину: