Єпископ Кава: «Бути знаряддям в руках Бога»

Єпископ Кава: «Бути знаряддям в руках Бога»

Антикризовий штаб гуманітарної допомоги Львівської архідієцезії, який розпочав свою роботу у перші дні війни, завершив свою роботу у такому форматі 7 квітня 2022 року. Штаб розпочав свою роботу 27 лютого і був відповіддю на виклики нашого часу та воєнного стану. Ініціатором створення Антикризового штабу гуманітарної допомоги та його рушійною силою був єпископ-помічник Львівської архідієцезії Едвард Кава OFMConv.

Про це повідомляє Львівська архідієцезія.

До його складу входили представники Ордену Лицарів Колумба, Карітасу РКЦ Львівської архідієцезії, Фонд «Даймо Надію» та численні волонтери. Штаб був покликаний займатися координуванням надходження та розподілення гуманітарної допомоги для постраждалих від війни – біженців та поранених, як цивільних, так і військових, яких доправляють на лікування у лікарні нашого і сусідніх регіонів.

Єпископ Кава: «Бути знаряддям в руках Бога»

Також Штаб взяв на себе допомогу біженцям, які прийняли рішення виїхати за межі України на час війни – пошук контактів з приймаючою стороною, трансфер до кордону; а також надання допомоги при розміщенні внутрішньо переміщених осіб і турбота про забезпечення осередків, які прийняли їх до себе – одяг, їжа, засоби гігієни та інші речі першої необхідності.

Єпископ Кава: «Бути знаряддям в руках Бога»

За 43 дні війни на території Львівської архідієцезії за допомогою різних церковних осередків – парафій, монастирів, реабілітаційних центрів та будинків паломника було розміщено близько 4 000 осіб. Прийняли, розвантажили та розподілили і розвезли до потребуючих в різні регіони України, у тому числі і у найбільш небезпечні точки, понад 70 вантажівок гуманітарної допомоги, а також медикаментів, хірургічного медобладнання та готових аптечок тактичної медицини.

Єпископ Кава: «Бути знаряддям в руках Бога»

Завдяки співпраці з Карітас Перемишльської архідієцезії, численними Фондами та організаціям у Польщі та Україні, вдалося швидко та якісно надати допомогу тим, хто залишився без їжі, води і часто навіть без дому. А також підтримати тих, хто рятуючи своє життя та життя своїх дітей, був змушений покинути небезпечні території.

Єпископ Кава: «Бути знаряддям в руках Бога»

Діяльність Антикризовго штабу Львівської архідієцезії завершилася подячною Святою Месою, яку очолив єпископ-помічник Едвард Кава OFMСonv.

Владика щиро подякував усім, хто не шкодуючи сил і часу дозволив Богові через себе служити постраждалим від війни. А у проповіді наголосив, що маємо брати приклад з Діви Марії, яка прийняла Божу волю тому, що була повна благодаті. Ми тоді повні благодаті, коли у нашому серці є Бог, коли ми виконуємо Його волю. Бог діє через нас і в нас, і це наповнює нас благодаттю. Хтось робить канапки і чай, хтось вантажить коробки, хтось виписує документи, хтось здійснює дзвінки і шукає помешкання, хтось передає памперси… Усе це прості речі, але усе це дія Бога. Усе це є – бути знаряддям в руках Бога. Цього нас вчить Марія. І зараз, у цій ситуації, в якій ми перебуваємо, нам усім слід дбати про те, щоб постійно бути у стані благодаті. Це наше основне покликання і це наш вибір – бути без гріха. Сьогодні легше бути озлобленим і ми маємо на це право; жити думкою про помсту і нам є за що мстити; можна багато говорити про несправедливість на яку світ мовчить. Усе це викликає в нас багато різних думок та емоцій і я це кажу, бо я це все теж глибоко переживаю. Але не порадимо собі з цим, якщо не будемо перебувати у благодаті. Та якщо будемо прислухатися до слів Господніх, якщо це Слово Боже буде проникати наші серця, то відчуємо, що «жодне Слово Боже не є безсилим», що воно завжди живе і діяльне. І це буде нашим свідченням, яке ми буде давати розповідаючи, що Бог вчинив у нас і через нас у даній ситуації, у даному часі, який ми зараз переживаємо.

Після Святої Меси представники усіх груп та фондів, що входили до складу Антикризового штабу коротко підсумували свою діяльність та висловили вдячність єпископу Каві за цю ініціативу, яка згуртувала таку велику кількість людей довкола такої важливої справи, як допомога страждаючим від наслідків війни.

Єпископ Кава: «Бути знаряддям в руках Бога»

Завдяки діяльності Антикризового штабу вдалося перекрити перші та найгостріші потреби, які виникли в наслідок повномасштабного нападу Росії на Україну. За 43 дні війни були налагоджені канали допомоги, опрацьовані протоколи прийому та доставки гуманітарних вантажів, розподілені ділянки роботи і тепер кожна організація, яка включилася у діяльність Штабу може продовжувати активно та ефективно нести допомогу на своїх ділянках роботи самостійно.

Схожі новини:

Поширити новину: