Папа Франциск прийняв Вірчі грамоти Посла України

Папа Франциск прийняв Вірчі грамоти Посла України

Андрій Юраш, якого Президент України призначив на цю посаду 14 грудня минулого року, є четвертим Послом при Апостольському Престолі після того, як 30 років тому були встановлені дипломатичні стосунки між Апостольський Престолом й Україною.

У четвер, 7 квітня 2022 року, Папа Франциск прийняв Вірчі грамоти Надзвичайного і Повноважного Посла України при Апостольському Престолі Високоповажного Пана Андрія Юраша. Особиста аудієнція відбулася вранці. В той час, як посли-нерезиденти прибувають до Ватикану групою і мають спільну зустріч, під час якої Папа виголошує промову, посли-резиденти мають особисту приватну аудієнцію, зміст якої Апостольський Престол, зазвичай, не оприлюднює.

Папа Франциск прийняв Вірчі грамоти Посла України

Нагадаємо, що 8 лютого 1992 року Папа Йоан Павло ІІ заснував Апостольську нунціатуру в Україні, й ця дата вважається початком дипломатичних стосунків між Апостольським Престолом і Україною, яким цього року виповнилося 30 років. Після встановлення дипломатичних стосунків, контакти України з Ватиканом здійснювалися через Посольство України в Італії.

Лише 9 вересня 1998 року Послом України при Апостольському Престолі за сумісництвом була призначена Посол України в Швейцарській Конфедерації Ніна Ковальська, яка виконувала цю місію до 19 червня 2003 року, а від 5 березня 2004 року до 14 червня 2006 р. надзвичайним і повноважним Послом України у Ватикані був Григорій Хоружий. 11 грудня 2006 р. Президент України призначив надзвичайним і повноважним Послом України у Ватикані Тетяну Іжевську, яка очолювала представництво України при Апостольськомуу Престолі аж до 19 липня 2019 року. Таким чином, Андрій Юраш, якого Президент України призначив 14 грудня 2021 року, став 4 надзвичайним і повноважним Послом у Ватикані.

Папа Франциск прийняв Вірчі грамоти Посла України

Схожі новини:

Поширити новину: