Єрусалим: одностайний заклик провідників різних віровизнань припинити війну

Єрусалим: одностайний заклик провідників різних віровизнань припинити війну

Християни, мусульмани, друзи та визнавці юдаїзму зібралися на молитву перед собором РПЦ в Єрусалимі, щоб закликати до припинення війни в Україні.

Про це пише Vatican News.

Також і зі Святої Землі підноситься молитва та заклик до миру в Україні. В понеділок, 21 березня 2022 року, провідники різних конфесій та релігій зібралися в Єрусалимі перед російським собором Пресвятої Трійці, щоби помолитися за мир та закликати Московського патріарха Кіріла зробити все можливе для того, щоби зупинити війну. У повідомлені латинського Єрусалимського патріархату зазначається, що ініціатором заходу були Міжрелігійний Центр сталого розвитку та Міжрелігійний інститут «Elijah». Серед учасників були представники латинського патріархату, англіканської та мелхітської греко-католицької Церков, юдаїзму та ісламу.

На запрошення рабина Йонатана Неріля, директора Міжрелігійного Центру сталого розвитку, деякі з присутніх поділилися своїми думками з приводу того, що відбувається в Україні. «Життя, яке дарував Бог – священне. В убивстві цих людей бачимо вбивство Ісуса Христа. Ми повинні об’єднати наші голоси, щоби світові лідери пробудилися та поклали край цій війні та цьому кровопролиттю», – сказав представник шейха Моувфака Таріфа, духовного лідера друзівської спільноти Ізраїлю.

Рабин Алон Ґошен Ґоттштайн підніс молитву до Бога, аби Він підтримав віру українського та російського народів, а настоятель шведського теологічного інституту преподобний Карін Екблом поділився роздумами про те, що означає бути миротворцем. Латинський патріарх П’єрбаттіста Піццабалла пояснив, що ця подія відбулася з метою висловити солідарність і молитовну єдність з народом України. «Ми не зібралися проти когось, але картини, які ми бачимо в ЗМІ, є жахливими й такими, що не мають виправдання», – сказав він, висловивши сподівання на те, що релігійні лідери України та Росії зроблять свій внесок у знайдення розв’язки.

Наприкінці молитовної зустрічі учасники поставили свої підписи під закликом до миру, що міститься в листі, якого 150 світових релігійних лідерів скерували до патріарха Кіріла, закликаючи його вплинути на Президента РФ, спонукаючи його «впровадити негайні заходи для зменшення ескалації конфлікту та пошуків мирного вирішення». «Нашим завданням, – пишуть вони, – є молитися та підтримувати мирні рішення в ситуаціях конфлікту. Ми засмучені, маючи перед очима бої між віруючими людьми. Триваючий конфлікт вже причинився до значущих втрат людських життів, як серед військових, так і серед цивільних».

Схожі новини:

Поширити новину: