Україна: жінки, що дають приклад надії, сили та любові

Україна: жінки, що дають приклад надії, сили та любові

Міжнародний день жінки 2022 позначений війною в Україні, де тисячі жінок змушені втікати.

Про це пише Vatican News.

У центрі уваги цьогорічного Міжнародного дня жінки не можуть не перебувати відвага, сила та випробування в Україні, де жінки змушені залишати свої домівки, щоби захистити дітей. Жінки, які моляться. Жінки, що вирішують залишатися пліч-о-пліч з чоловіками, чинячи спротив танкам, що наступають, та ракетним обстрілам. Жінки, що годують дітей серед руїн та під мінометним вогнем; жінки, які надають допомогу, готують їжу, народжують дітей, нову надію, в багатогодинних очікуваннях на кордоні. Жінки, що є водіями фургонів та вантажівок, бо країна зазнала нападу. Жінки, що вирушають в дорогу серед холоду та снігу з невеликою кількістю зібраних речей. Жінки, які гинуть, яких ґвалтують, дівчатка, уражені бомбами та кулями. Хто може погодитися з таким жахіттям?

Поза Україною інші жінки збирають допомогу, трудяться в політичній і дипломатичній сферах, аби знайти вирішення, протестують на площах, їх арештовують і б’ють. Жінки: доньки, сестри, матері, дружини, подруги, що будують суспільство, підтримують економіку, дбають про освіту та виявляють креативність, оберігають створіння, захищають людство. Ув’язнені жінки. «Поранити жінку означає образити Бога», – сказав Папа 1 січня цього року, коли тіні війни в Європі ще не були помітними, але мовчазно наступали, як це часто трапляється зі зловживаннями, насильством щодо жінок у світі. Вони, часто серед замовчування, стають жертвами психологічного і фізичного насильства, дівчатка змушені виходити заміж у примусових шлюбах, примушуванні до проституції, змушені працювати замість того, щоб вчитися, жінки, які гинуть і бачать смерть своїх дітей під час війни. Хіба можна замовчувати таку мерзенність?

В повсякденному житті жінки надають підтримку, допомогу та провід і виявляють героїзм, навіть коли щоденністю стають руйнування. Жінки, які в кожній частині планети протидіють логіці поділів і ворожості, трудяться на користь єдності. В історії Церкви багато святих жінок, маяків, які принесли спасенне Христове світло в свою епоху та в сьогодення Європи, пораненої несправедливістю та жахіттям. Такими були Небесні покровительки Європи, захисниці цього континенту: святі Бриґіда, Гільдеґарда Бінґенська, Тереза Бенедикта від Хреста та Катерина Сієнська.

В ці години з довір’ям молимося до Марії, Божої Матері, щоби припинилося будь-яке насильство в Україні та світі, щоби кожна жінка і кожен чоловік могли жити в мирі.

Схожі новини:

Поширити новину: