Українська ікона у Ватиканських музеях – символ страждаючого воюючого народу

Українська ікона у Ватиканських музеях - символ страждаючого воюючого народу

У новому твіті Папи Франциска під хештегом із запрошенням до спільної молитви за Україну – українська ікона Пресвятої Богородиці, що зберігається у Ватиканських музеях.

Про це пише Vatican News.

Щодня на аккаунті Папи Франциска у Твіттері @Pontifex під хештегами із запрошенням до спільної молитви за Україну #МолімосяРазом #Україна #Мир, також і українською мовою, Папа Франциск поширює свої повчання, роздуми та молитви.

5 березня 2022 ц.р, молитву до Цариці Миру супроводжує ікона Пресвятої Богородиці, подарована святому Папі Йоанові Павлові ІІ у Львові під час його Апостольського візиту в Україну, що відбувся 2001 року.

Ця ікона Пресвятої Богородиці Одигітрії з XVII зберігається тепер у Ватиканських музеях і є там єдиним зразком українського церковного мистецтва.

Подарунок для Йоана Павла ІІ

Під час Апостольського візиту в Україну в 2001 році святий Папа Йоана Павло ІІ отримав у Львові цю старовинну відреставровану ікону. Разом з нею Святішому Отцеві подарували також і копію, на якій повністю відтворені відсутні частини. Ця ікона відображає не тільки віру українського народу та його любов і почитання Пресвятої Богородиці, але й знаки, залишені бігом часу, що можуть розповісти про страждання, яких зазнав народ України протягом віків своєї історії.

Ікону Пресвятої Богородиці Одигітрії та її відновлену копію Папа Йоан Павло ІІ подарував Конгрегації Східних Церков, а 2004 року це ватиканське відомство передало ікону Ватиканським музеям, де вона тепер зберігається.

Тисячорічна традиція

Ікона Пресвятої Богородиці Одигітрії, що в перекладі з грецької мови означає «Та, що вказує дорогу, Провідниця» черпає натхнення з візантійського зразка в монастирі Одіґоні біля Константинополя, яку, за легендою, написав святий євангеліст Лука. Пресвята Богородиця тримає Дитятко Ісуса на лівій руці, а правою вказує на Нього. Були створені незліченні копії цієї ікони, відомі в усіх Церквах християнського Сходу, а в Київській Русі вже з ХІІ-ХІІІ сторіч.

Ікона, подарована Папі

Ікона, подарована Папі Йоанові Павлові, що тепер зберігається у Ватиканських музеях, має розмір 96х77 см і представляє Пресвяту Богородицю із скорботним, красивим обличчям, сповненим тривогою і великою моральною силою, з тугою в задумливих очах. Кольори ікони відповідають вимогам візантійської Церкви. Зображення Дитятка Ісуса майже повністю втрачене. Частково збереглись кириличні монограми Пресвятої Богородиці та Ісуса Христа. 

Схожі новини:

Поширити новину: