Католики Молдови приймають українських біженців

Католики Молдови приймають українських біженців

В інтерв’ю для Радіо Ватикану Преосвященний Антон Коша, ординарій Кишинева, розповідає про те, як місцеві католики допомагають численним біженцям з України, що рятуються від жахіть війни.

Про це пише Vatican News.

Однією з перших хвилю біженців з України прийняла Молдова. Місцева католицька спільнота, згуртована а Кишинівській дієцезії, невелика, але активно включилася в надання допомоги. Про це в інтерв’ю для Радіо Ватикану-Vatican News розповів єпископ Антон Коша.

«Наша Церква, як і все наше суспільство, з перших днів активізувалися для підтримки численних біженців», – зазначив він, додавши, що місця для розміщення розпочали приготовляти ще до спалаху війни. За підтримки волонтерів і добродійних організацій надається різноманітна допомога.

«Одні забезпечують перевезення людей від кордону до місць призначення, інші збирають речі першої необхідності, треті займають особливими випадками, пов’язаними з оформленням документів та станом здоров’я, четверті допомагають в логістиці тим, хто має намір прямувати далі, допомагаючи придбати квитки, здати тести на ковід, тощо. Крім того, при наших парафіях зголошуються вірні, готові прийняти біженців у своїх сім’ях, чи, наприклад, перебуваючи за кордоном, пропонують для них свої помешкання», – зазначив єпископ, зауваживши, що разом з парафіяльними будинками та чернечими домами, місцева Церква готова запропонувати дах над головою для півтисячі біженців.

«Але, правдоподібно, найважче розпочинається саме тепер: як кажуть, перший порив поступово згасатиме, суспільство втомиться, тож саме тоді виникатиме ще більша потреба в людях з вірою в Бога, готових прямувати до кінця. Тому, крім всієї цієї діяльності, наша дієцезія постійно просить у Бога сил і молиться про дар миру: лише Він може допомогти нам вистояти та знайти дорогу до миру», – підкреслив єпископ Антон Коша.

Схожі новини:

Поширити новину: