Церковна асамблея Латинської Америки: адорація вчить прислухатись до братів та сестер

Префект Конгрегації у справах єпископів кардинал Марк Уелле закликав учасників Першої церковної Асамблеї Латинської Америки та Карибського басейну, що проходить в Мехіко, відродити місіонерський дух Церкви в дусі Енцикліки Папи Франциска «Радість Євангелія» та прислухатись до голосу Святого Духа, що промовляє також і через Божий люд.

Про це пише Vatican News.

В Асамблеї, що відбувається одночасно і в живій присутності і в онлайн-режимі та закінчиться 28 листопада 2021 року, беруть участь коло тисячі представників Церкви Латинської Америки та Карибського басейну. Тільки кілька десятків делегатів присутні на засіданнях, що відбуваються в столиці Мексики, а більшість – 200 єпископів, 400 священиків та богопосвячених осіб і 400 мирян беруть участь у віртуальному форматі.

Кардинал Уелле особливо підкреслив значення й потребу адорації Пресвятої Євхаристії, що дозволяє прислухатись до наших братів і сестер з відкритістю серця, відчуваючи подив, захоплення та розширення кругозору, визволяючи наші серця та уми, які часто переповнені власними планами.

Перша Церковна асамблея Латинської Америки та Карибського басейну розпочалась Святою Месою в санктуарії Пресвятої Богородиці в Ґваделупе, яку очолював чілійський архієпископ Міґель Кабрехос Відарте, Президент Ради Єпископів Латинської Америки й Карибського регіону (CELAM). Він наголосив, що ця Асамблея започатковує новий досвід участі в житті Церкви, та висловив сподівання, що цей досвід стане «школою синодальності». Він додав: «Нас об’єднує різноманітність служінь і харизм, а церковна синодальність є виразом зв’язку єпископів з Божим людом у своїй помісній Церкві в лоні вселенської Церкви, що є “Церквою помісних Церков”, в єдності з єпископом Риму».

Кардинал Оскар Андрес Родріґес Марадіяґа, архієпископ Тегусігальпи в Гондурасі, закликав до діяльної інтерактивної участі, а посилаючись на слова Папи Франциска, підкреслив, що потрібно прислухатись до волання найбідніших і найбільш забутих братів і сестер, формуючи «педагогіку синодальності».

Перша Церковна асамблея Латинської Америки та Карибського басейну має свій гімн, в якому наголошується, що всі ми є учнями-місіонерами, пророками істини, благовісниками живого Євангелія, Яким є Ісус Христос. Його написав Хуан Моралес Монтеро з Еквадору, співак і композитор сучасної релігійної музики.

Схожі новини:

Поширити новину: