Традиційне паломництво Руху назаретських родин до Бердичева

У понеділок, 8 березня, у Всеукраїнському санктуарії Матері Божої Святого Скапулярію у Бердичеві, відбувся день зосередження членів Руху назаретських родин.Уже протягом багатьох років, саме у Міжнародний жіночий день, представники цієї спільноти, приїздять до Бердичева з різних куточків України, щоби помолитися біля чудотворного образу Матері Божої.

Традиційне паломництво Руху назаретських родин до Бердичева

У цьому році, до Бердичева прибули близько п’ятдесят вірян з Житомира, Вінниці, Томашполя, Тульчина, Копіївки, Ладижина та Коростишева. На початку зустрічі, настоятель Бердичівського санктуарія отець Павло Ферко OCD привітав усіх учасників паломництва. Зустріч розпочалася з реєстрації, молитви медитації та молитви святого Розарію.

Традиційне паломництво Руху назаретських родин до Бердичева

Святу Месу, у рамках паломництва, очолив єпископ-помічник Київсько-Житомирської дієцезії Олександр Язловецький, а йому співслужили модератор Руху отець Станіслав Свурка й священики, які прибули зі своїми парафіянами.

Традиційне паломництво Руху назаретських родин до Бердичева

Під час проповіді, єпископ Олександр розповів про основні «інгредієнти» щасливого шлюбу.

«Першим «інгредієнтом» щасливого шлюбу є спільна молитва. Багато хто з цим погоджується, але рідко це застосовують на практиці… Другим – пам’ять один про одного протягом дня, щоб праця не була лише для праці. Третім –подарунки у родині… Також важливо, щоби чоловік з дружиною готували разом їжу та мили посуд, або принаймні, допомагали один одному. Наступними елементами доброго шлюбу є: відсутність ревнощів, спільний відпочинок, правильна система цінностей в родині, і врешті решт, спілкування. Дуже важливо, щоб чоловік з дружиною спілкуватися, а не уникали один одного. І останній «інгредієнт», на який би я хотів звернути увагу, – дискусія в сім’ї, а не сварки. Бог пропонує нам діалог і спілкування, тому не витрачайте час на сварки, а дискутуйте! Це, звісно, не всі поради щасливого шлюбу, лише деякі з них. Це ті, про які я сьогодні особливо хотів згадати. Тому, бажаю вам, щоб хоча б один із цих «інгредієнтів» ви собі запам’ятали та практикували у власних сім’ях».

Традиційне паломництво Руху назаретських родин до Бердичева

Після перерви на обід, відбулася конференція, яку виголосив отець Станіслав Свурка. Отець говорив про постать святого Йосифа, як покровителя особистих відносин з Богом та Марією.

«Святий Йосиф хоче бути покровителем наших відносин з добрим Богом. Він хоче піклуватися й допомагати будувати наші відносини з Ісусом та Його Матір’ю і в наш час. Варто його запрошувати до нашої праці, проблем, сімейних відносин та інших різнопланових справ нашого життя. Також йдеться про мої особисті відносини з Ісусом та Марією. Так, наші особисті відносини мають розвиватися, бо вони, насправді, трохи кульгають. І св. Йосиф хоче нам в цьому допомогти, він хоче попрацювати над цими відносинами, щоб вони оновлювалися та очищувалися. Також варто запрошувати св. Йосифа до наших відносин з Пресвятою Дівою Марією, тому що Він є особливим заступником для нас».

Традиційне паломництво Руху назаретських родин до Бердичева

Після конференція відбулася праця в групах, а на завершення дня зосередження  – молитва Хресної дороги.

Під час заключного слова, отець Станіслав склав слова подяки єпископу Олександру за виголошену проповідь, усім учасникам Руху назаретських родин, їх наставникам, а також братам Босим Кармелітам та міністрантам санктуарія, які дуже гарно асистували під час Святої Меси.

Максим Железницький

Схожі новини:

Поширити новину: