Бета-версія
Бета-версія
Бета-версія

Нарада кардиналів у Ватикані про реформу: миряни у Римській Курії

У Ватикані завершується дводенна нарада У Ватикані завершується дводенна нарада кардиналів, присвячена втіленню реформи Римської Курії, яку здійснив Папа Франциск.

Про це пише Vatican News.

Формування персоналу, духовність Курії, роль мирян і можливість очолювання ними певних дикастерій були серед тем, на яких зупинилися роздуми та дискусії кардиналів, патріархів Східних Католицьких Церков і керівництва Державного Секретаріату Святого Престолу, що беруть участь у дводенній нараді, яку Папа Франциск скликав у Ватикані, щоб обговорити Апостольську конституцію «Praedicate Evangelium».

Засідання відбуваються 29 та 30 серпня 2022 р. в Залі синодальних зібрань у Ватикані. Після вступного слова Папи на початку праць, виступив із короткою промовою Декан Колегії Кардиналів кардинал Джованні Баттісте Ре, а тоді приблизно 200 учасників зустрічі мали можливість обмінятися думками під час праці в групах, розподілених відповідно до мови спілкування, висуваючи пропозиції, представляючи різні ідеї та просячи пояснення. Опісля відбулася чергове пленарне засідання.

Одним з головних питань, яке обговорювалося, була можливість того, щоби миряни обіймали керівні посади в Римській Курії. Слід нагадати, що в 10-му пункті Апостольської конституції «Praedicate Evangelium», яка набрала чинності 5 червня 2022 року, зазначається, що «кожен християнин з огляду на Хрещення є учнем-місіонером мірою того, як він зустрівся з Божою любов’ю в Ісусі Христі. Тож не можна не рахуватися з цим при оновленні Курії, реформа якої, отже, повинна передбачати залучення мирян і мирянок, також і на керівні посади».

Вже під час прес-конференції з нагоди презентації Апостольської конституції, яка відбувалася 21 березня, о. Джанфранко Ґірлянда, якого Папа Франциск 27 серпня приєднав до Колегії Кардиналів, підкреслював, що існують дикастерії, які доречно, щоб очолювали миряни. Прикладом такого відомства є Дикастерія в справах мирян, сім’ї та захисту життя, адже, як підкреслював відомий каноніст, охоплює сфери, в яких миряни живуть і щодо яких мають досвід. Водночас, він уточнював, що конституція «не відміняє Кодекс канонічного права, який визначає, що в питаннях, які стосуються духовних осіб, судити повинні духовні особи». «Церква залишається з ієрархією. Функція священика чи єпископа не касуються, залежить від різних ситуацій».

Під час дискусій, які виникли під час нарад та відбувалися в дусі братерського зіставлення, висловлено прохання про поглиблення окремих аспектів цього питання.

Поширити новину: