Бета-версія
Бета-версія
Бета-версія

Коронації ікони в Одесі передуватиме духовне приготування

Як вже повідомлялося, 15 серпня в одеській катедрі відбудеться урочиста коронація ікони Внебовзяття Пресвятої Діви Марії. Корону для цього посвятив Папа Франциск на початку серпня у Ватикані. 

Перед урочистостями триватиме триденна духовна підготовка. Під час кожної Святої Меси буде спеціальна проповідь про місце Марії у духовному житті. Після кожної Літургії відбуватиметься годинна адорація Пресвятих Дарів та буде можливість приступити у цей час до сповіді. Коронація відбудеться 15 серпня під час Святої Меси о 18:00.

Урочистості очолить Апостольський нунцій в Україні архієпископ Вісвальдас Кульбокас. В одному з коментарів для Vatican News архієпископ підкреслив, що посвячення корони у Римі – знак близькості Папи до нашого народу. «Це виразний знак близькості та чутливості, що свідчить про молитовну підтримку Святішого Отця. Це також знак єдності, а в єдності – сила», – підсумував нунцій.

Ікона Внебовзяття Богородиці – це дар Ольги Наришкіної (Потоцької) та представляє копію картини Рафаеля, робота баварського художника Фішера спеціально для собору. За словами містян ця ікона вважається чудотворною та була чудесно збережена під час радянського переслідування, яке було особливо відчутним 1931 року. Храм закрили, вівтар розбили, коштовні речі викрали. Частину церковного начиння вдалося врятувати. Вівтарний образ переховували у костелі св. Петра. У серпні 2003 року вівтарний образ Внебовзяття урочисто перенесли до катедри. 

Поширити новину: