Єпископ Джервазі: літні люди – це скарб, який ми покликані відкрити

Старість – це ніби скриня, повна скарбів, які ще слід віднайти. Відповідно до послання Папи Франциска, літні люди можуть бути знаком надії в будь-якому віці – переконаний єпископ Даріо Джервазі, заступник секретаря Дикастерії у справах мирян, сім’ї та життя та ініціатор Всесвітнього дня дідусів, бабусь і літніх людей, який цього року відзначатиметься 27 липня.

Про це пише Vatican News.

Надія в будь-якому віці

Зазвичай вважається, що надія належить молодим, тим, у кого все життя попереду. Та, як зазначає Папа Франциск у своєму цьогорічному посланні з нагоди Всесвітнього дня, знаком надії можна бути у будь-якому віці. Це – важлива зміна перспективи, наголошує єпископ Джервазі.

Скарби старшого віку

У розмові з Vatican News єпископ зауважує, що сучасну культуру часто визначає так зване прагнення до «антивіку» – культ молодості та боротьби зі старінням. Натомість папська перспектива, як і біблійна, визнає цінність кожного етапу життя. «Старість – це дорогоцінний період, сповнений скарбів, які ми повинні відкривати: життєва мудрість, набута з досвідом, і пізнання Божої вірності, засвідченої протягом довгих років», – підкреслює заступник секретаря Дикастерії.

Щоб ці скарби не були втрачені, слід вдаватися до конкретних ініціатив. «Це можуть бути як прості жести – відвідини родин, слухання свідчень літніх осіб, – так і спільна участь у богослужіннях, зустрічах, подіях, де присутність старших поєднується з присутністю дітей і сімей. Так ми зможемо забезпечити їхнє постійне включення у спільнотне життя», – пояснює єпископ.

Разом – сильніші

Він застерігає також перед сучасною ідеєю «продуктивності», яка здатна знецінити людське життя. «Це справді шкідлива ідея, з якою слід рішуче боротися, щоб повернути справжній сенс життя. Ототожнення людської гідності з продуктивністю – принизливе», – каже єпископ Джервазі.

Літні люди, додає він, повертають нам вимір безкорисливості, дару, вміння віддавати час без розрахунку. «Своєю щедрістю вони роблять молодь сильнішою: усе можна робити разом – там, де присутні старші, там завжди є більше, а не менше», – наголошує він.

Єпископ заохочує молодь допомагати літнім людям входити у світ сучасних технологій, а літніх – ділитися з молоддю духовними вимірами життя. «Немає кращого способу навчати дітей вірі, ніж коли дідусь у розмові з онуками каже: “нехай буде Божа воля”», – зазначає ієрарх.

Місце зустрічі поколінь

Всесвітній день дідусів, бабусь і літніх людей цьогоріч припадає на 27 липня. Дикастерія приготувала спеціальний душпастирський комплект: молитви, літургійні матеріали та пропозиції для парафій по всьому світу – як для тих, хто зможе фізично взяти участь у відзначенні, так і для тих, хто через відстань, хворобу або похилий вік перебуває вдома, у спеціалізованих установах або денних центрах підтримки.

«Для молодих відвідати літню людину – це можливість зустрітися зі свідченням Бога, який живе в ній. Обійняти таку людину – це ніби торкнутися знаку Божої вірності. Саме в цьому сенсі Папа Франциск нагадує нам, що літні люди допомагають нам мати надію – і самі також завжди можуть надіятися», – наголошує єпископ Джервазі.

Ініціативи Дикастерії

У жовтні відбудеться міжнародний конгрес, присвячений різним аспектам життя літніх людей – духовності, подоланню культури відкинення та їхній ролі в церковних спільнотах. «Ми вже розпочали й продовжуємо серію онлайн-зустрічей на континентальному рівні з відповідальними за душпастирство літніх людей у Єпископських конференціях усього світу», – зазначає єпископ.

Схожі новини:

Поширити новину: