Католицька Церква в Австрії підготувала низку духовних і практичних ініціатив на Великий Піст 2025 року, який триватиме з 5 березня до 19 квітня, закликаючи вірян до роздумів, молитви та милосердя.
Про це пише Vatican News.
Великий Піст – особливий період у літургійному році Церкви – наближається, і дієцезії Австрії пропонують вірянам численні можливості для поглиблення своєї віри та служіння ближнім.
Як повідомляє агентство Kathpress, ініціативи охоплюють як цифровий, так і традиційний формат, поєднуючи євангелізаційні зусилля з практичною допомогою потребуючим та турботою про створіння.
Зробити глибокий вдих
Біблійне товариство Лінцької дієцезії пропонує ініціативу під назвою «Aufatmen» («Зробити глибокий вдих»), яка передбачає розсилку електронних листів з «імпульсами для молитовних роздумів». Протягом Великого Посту учасники отримуватимуть два листи щотижня – один у будній день і один у неділю. Кожен лист міститиме біблійний вірш із літургійних читань тижня, супроводжуваний відповідним зображенням та актуальним коментарем, що допомагає осмислити Боже Слово в контексті сучасного життя. Ця духовна практика розпочинається у Попільну середу і завершується у Великодній понеділок.
Казати «так” протягом семи тижнів
Ще одна ініціатива для сімей і подружніх пар має назву «7 Wochen JA sagen» («Казати «так» протягом семи тижнів»). Її організовує Робоча група католицької сімейної формації з німецького Бонна у співпраці з австрійською організацією «beziehungleben.at» («Життя у стосунках»).
«У центрі уваги не відмова, а зближення з нашими найближчими – збільшення часу, проведеного з чоловіком чи дружиною, родиною, прийняття їх такими, якими вони є, з усіма особливостями, щоденними турботами, конфліктами, щедрістю та виявами любові», – йдеться у повідомленні Лінцької дієцезії.
Двері твого ближнього – твої Святі двері
У контексті Святого 2025 року, який проголосив Папа Франциск, Католицька Церква у федеральній землі Каринтія започаткувала особливу дієцезіальну програму «Двері твого ближнього – твої Святі двері». Ця ініціатива символічно переносить Святі двері – традиційний знак Ювілейного року – у повсякденне життя вірян.
«У Святий рік ми прагнемо перенести символіку Святих дверей у наші сусідські стосунки», – пояснила Елізабет Шнайдер-Брандауер, директорка душпастирського відділу дієцезії Гурк, у офіційному повідомленні. Установи дієцезії, духовенство, співробітники та волонтери заохочуються відвідувати людей у своєму оточенні під час Великого посту і приносити їм благословення. Для цієї мети в церковній крамниці «Mein Kirchenshop» («Моя церковна крамниця») доступні безкоштовні листівки з молитвами благословення.
Відповідальність за Боже створіння
У десятиріччя виходу енцикліки Папи Франциска «Laudato si’» низка дієцезій зробила акцент на захисті створіння і екологічному наверненні. Великопісний календар 2025 року, підготовлений Місіонерами Божого Слова, пропонує щоденні роздуми на тему «Зростати з Богом».
«Наші місіонери у Того, як і в багатьох інших країнах, працюють у дусі папської енцикліки «Laudato si’», прагнучи зберегти красу Божого створіння», – підкреслив отець Стефан Деллер, директор місіонерської прокурації святого Гавриїла.
Кошти, отримані від поширення календаря, будуть спрямовані на фінансування проєкту з висадження дерев, який реалізують Місіонери Божого Слова у Того (Західна Африка). Вже розпочалася масштабна акція з висадження 10 тисяч дерев у восьми парафіях навколо місцевих сіл.
«Місіонери забезпечують придбання саджанців цінних порід дерев, зокрема магонії, кеш’ю, акації та евкаліпта. Місцеві жителі висаджують молоді дерева і доглядають за ними», – повідомляють організатори.
Цей проєкт має велике значення для регіону, де ліси швидко зникають через лісові пожежі, традиційне підсічно-вогневе землеробство та високу залежність населення від деревного вугілля. Таким чином, Місіонери Божого Слова сприяють як екологічному, так і соціальному розвитку місцевої спільноти.
Натхнення для аскези
У Відні, у Кальварієнберзькій церкві (Kalvarienbergkirche), 6, 13 і 27 березня 2025 року о 19:00 відбудуться зустрічі під загальною назвою «Натхнення для аскези» («Inspirationen zum Verzicht»). На них представники громадянського суспільства зосередяться на біблійних текстах, які закликають до переосмислення споживацького способу життя і турботи про спільний дім.
Фармацевтка та дослідниця Верена Піхлер, експертка з проблеми мікропластику, присвятить свої роздуми темі «Матеріали, які ніколи не зникають» та їхньому впливу на здоров’я людини. Економіст Фред Люкс розгляне християнські моделі життя у часи екологічної кризи, а активістка Катеріна Розенхофер підніме питання, чому, незважаючи на очевидну кліматичну кризу та наявність рішень, так мало робиться для захисту планети.
Усі ці ініціативи свідчать про те, що Великий Піст у розумінні Церкви – це не просто час утримання від чогось, а період активного духовного зростання, поглиблення віри та конкретної діяльності на користь ближніх і всього Божого створіння.