Нунцій Ґенсвайн: війна в Україні змінила ситуацію у Прибалтиці

За словами Апостольського нунція Прибалтики архієпископа Ґеорґа Ґенсвайна, страх перед війною з Росією відчувається у країнах Балтії. Про це сказав архієпископ в інтерв’ю німецькому католицькому інформаційному агентству KNA.

У червні 2024 року Папа Франциск призначив 68-річного архієпископа, який багато років був особистим секретарем та правою рукою папи Бенедикта XVI, нунцієм для трьох Балтійських держав – Литви, Латвії та Естонії.

Відповідаючи на запитання про атмосферу, яка панує біля кордону з Росією, архієпископ Ґенсвайн зазначив, що війна в Україні докорінно змінила ситуацію. «Особливо тут, у країнах Балтії, де Росія є сусідом на східному кордоні. Люди в усіх трьох балтійських країнах сповнені тривоги, яка відчувається в атмосфері, незалежно від конкретної небезпеки, що загрожує зі сходу. Турбота про збереження миру є повсюдною і, волею-неволею, впливає на повсякденне життя. Якби війна поширилася, першими, ймовірно, постраждали б країни Балтії».

Дипломат Святого Престолу бачить місію Ватикану та свою роль на місці як допомогу у збереженні миру.

«Ключова мета – активно допомагати підтримувати мир», – так описує своє завдання архієпископ. Він також зауважив, що Ватикан – це не військова, економічна чи фінансова сила, а радше духовна сила. «Ця духовна, моральна сила має велике значення для повсякденного життя. Особливо це стосується інституцій та органів, які від імені Церкви полегшують страждання та допомагають людям, які потребують допомоги, як у малому, так і у великому масштабі. Папа, Церква та Ватикан мають моральну харизму, яку відчувають люди, яка дає їм надію та відкриває перспективи, яких не може досягти жодна інша інституція», – наголосив нунцій Прибалтійських країн.

Папа Франциск неодноразово пригадує нам про жорстокість війни та закликає правителів нарешті встановити мир. Нунцій також нагадав, що є не лише численні заклики до миру, але також і конкретна допомога, навіть якщо вона здається лише краплею в морі. «Постійний заклик до миру є суттєвим елементом ватиканської дипломатії», – зауважив дипломат.

За матеріалами katholisch.de

Схожі новини:

Поширити новину: