Уряд Італії прийняв закон, який забороняє громадянам країни звертатися за послугами сурогатного материнства за кордоном під загрозою ув’язнення та великих штрафів.
Про це пише Vatican News.
Новий закон, прийнятий Сенатом Італії 16 жовтня 2024 року, передбачає до двох років в’язниці та штрафи до 1 мільйона євро за користування послугами сурогатного материнства за кордоном. Це рішення викликало широкий резонанс як у самій Італії, так і за її межами.
Незважаючи на те, що сурогатне материнство було заборонено в Італії раніше, новий закон поширює заборону на випадки, коли італійці шукають ці послуги в країнах, де вони є законними, наприклад у Грузії, Україні чи деяких штатах США.
Рішення італійського уряду було позитивно сприйняте широким колом активістів – від лівих феміністок до католиків і захисників прав дітей, пише Catholic Herald. Вони бачать сурогатне материнство як практику експлуатації жінки та жорстоку практику щодо дитини, перетворення обох у товар.
Індустрія сурогатного материнства демонструє вражаючий розвиток. За прогнозами, до 2033 року дохід від нього може зрости з 14 мільярдів до 133 мільярдів доларів США. Це викликає серйозне занепокоєння серед правозахисників, які побоюються, що таке зростання призведе до більшої комерціалізації та експлуатації.
У Великій Британії захисники прав жінок закликають свій уряд наслідувати приклад Італії. Вони стверджують, що більше половини дітей, народжених сурогатними матерями у Великобританії, є результатом комерційних договорів, укладених за кордоном.
Лексі Еллінгсворт, співзасновниця організації Stop Surrogacy Now UK, сказала: «Міжнародне сурогатне материнство означає, що дітей забирають у матерів при народженні, без шансів на возз’єднання, а жінкам з низьким рівнем доходу в країнах, що розвиваються, платять лише 11 800 фунтів стерлінгів за ризик вагітності та пологів для заможних західних пар. Це неприпустиме знущання як над жінкою, так і над дитиною. Це не прогресивний спосіб створення сім’ї чи вирішення проблеми безпліддя. Сурогатне материнство у всіх його формах має бути заборонено».