Голова Конференції єпископів України звершить Месу у санктуарії св. Архангела Михаїла

На фото: печера у Гаргано (Wikimedia)

Як повідомлялося, 2024 рік Церква в Україні переживає під покровом Архангела Михаїла. Крім великої Новенни, яку молимося щомісяця 29 числа, Голова Конференції римсько-католицьких єпископів України звершить Святу Месу у санктуарії Святого Архангела Михаїла у Гаргано в Італії.

З ініціативи Конференції єпископів України, 8 червня 2024 року, єпископ Віталій Скомаровський звершить Святу Месу у санктуарії Святого Архангела Михаїла в намірі України. На завершення Літургії будуть посвячені фігури Архангела для кожної нашої дієцезії.

Передбачається, що католицьке телебачення EWTN Україна транслюватиме Святу Месу за участі Голови Конференції єпископів України. Початок о 18:00 (київського часу).

Згідно традиції, у V столітті у печері на горі Гаргано відбулося перше об’явлення Архангела Михаїла. Існують дані про кілька наступних об’явлень, після яких Архангел явив себе потужним захисником від варварської навали, яка загрожувала тамтешньому місту Сіпонто.

З часом, на прохання Архангела, місцевий єпископ Лоренцо Майно побудував храм при вході до печери. Коли єпископ зайшов вперше до самої печери, то побачив вівтар та кришталевий хрест на ньому. Вважається, що це місце було освячене самим Богом.

У печері також можна побачити так званий Вівтар Слідів, серце святого місця. Це камінь у формі вівтаря, на якому залишилось два сліди стіп архангела, які нагадують сліди дитячих ніг на снігу. У 1507 році на цьому вівтарі встановили фігуру Архангела Михаїла, авторство якої приписується Сансовіно.

На фото: фігура Архангела Михаїла у монастирі сестер гонораток

Фігура висотою 130 см вирізьблена з білого карарського мармуру. Вона зображує Князя небесних сил у позиції воїна, який топче сатану, чудовисько з обличчям мавпи, ногою козла, пазурами лева і хвостом змії. Святий Михаїл має вигляд усміхненого, граціозного і мирного юнака. Його голову прикрашають кучеряві, тонкі завитки волосся: єдині в своєму роді в усій історії скульптури. Його ліва рука плавно опускається вздовж тіла і вкрита складками солдатського плаща. На противагу цьому, піднята права рука тримає меч, розташований поперек, в акті готовності до удару. Це позиція воїна-переможця (одягненого, серед іншого, в короткі і тісні обладунки римського легіонера з великим військовим плащем), який, тим не менш, завжди напоготові, щоб переконатися, що ворог більше не зможе атакувати.

Схожі новини:

Поширити новину: