Кардинал О’Меллі: довіру вірних відновимо тільки завдяки прозорості

На важливості відновлення довіри до Церкви та її провідників для успіху в євангелізаційній місії наголошує очільник Папської Комісії захисту неповнолітніх, підбиваючи десятиріччя діяльності відомства, яке Папа Франциск створив на початку свого понтифікату.

Про це пише Vatican News.

Папська Комісія захисту неповнолітніх цими днями зібралася у Ватикані на свою чергову пленарну асамблею, щоб підбити підсумки своєї 10-річної діяльності. В інтерв’ю для Ватиканських медіа голова комісії кардинал Шон Патрік О’Меллі, Бостонський архієпископ, підкреслює, що, перш за все, протягом першого десятиріччя діяльності вдалося розробити чіткі правила, що стосуються процедур і формування для всієї Церкви.

«У минулому частина проблеми полягала в тому, що люди імпровізували. А це складне питання. Тому, якщо починаєш імпровізувати, то наробиш багато помилок», – сказав ієрарх, додаючи: «Якби моє покоління єпископів було добре поінформованим про тему захисту, я думаю, що недавня історія Церкви була б зовсім іншою. Я переконаний, що багато нових єпископів, які були висвячені в останнє десятиліття, мають велике відчуття серйозності і відповідальності, щоб бути батьком не тільки для своїх священників, але й для постраждалих і всього люду, і вони дивляться на захист як на пріоритет».

Водночас, визнає голова Папської Комісії захисту неповнолітніх, вражаючим є той факт, що священники не хочуть ставати єпископами, аж до 40% відмовляються. «Я думаю, що вони відмовляються, бо бояться мати справу з проблемами, що пов’язані зі зловживаннями», – зазначив кардинал О’Меллі, підкреслюючи, що відповіддю на це питання повинно бути більше залучення мирян, щоб не тільки єпископи несли відповідальність за цю проблему. Крім того, важливою є прозорість.

«Не вдасться повернути довіру, якщо не буде прозорості на всіх рівнях у Церкві», – стверджує Бостонський архиєпископ, вказуючи також на те, що така прозорість потрібна і тоді, коли усуваються єпископи, що провинилися недбалістю в цьому питанні, або приховуванням злочину. «Дехто вважає, що це може відволікати від нашої євангелізаційної місії, – зазначає голова Папської Комісії. – Але, як я завжди стверджую, ми не зможемо досягти успіху в нашій євангелізаційній місії, якщо не матимемо довіри людей, якщо не доведемо їм, що вони важливі для нас і що безпека їхніх дітей є нашим пріоритетом».

Схожі новини:

Поширити новину: