Понад 100 000 людей втекли до Вірменії після того, як азербайджанські військові розгромили збройні сили Нагірного Карабаху в другій половині вересня. 15 жовтня, після молитви «Ангел Господній», Папа нагадав про долю біженців, а також закликав Азербайджан поважати монастирі та церкви. Ситуація залишається напруженою, оскільки азербайджанський уряд може спробувати взяти під контроль так званий Зангезький коридор, який знаходиться на території Вірменії.
Про це пише Vatican News.
Тим часом біженці з Нагірного Карабаху намагаються зорієнтуватися в новій ситуації, втративши свої домівки, міста і все майно. Потрібно багато ресурсів, щоб забезпечити їм гідні умови життя, каже Гаяне Ходаверді, президент міланської філії Вірменського загального благодійного союзу.
«Люди переживають абсолютну травму, тому що, будучи жертвами блокади більше дев’яти місяців, без доступу до їжі, допомоги, постійного електропостачання, вони зазнали бомбардувань, а потім були вигнані з земель своїх предків. Перш за все, травмовані люди літнього віку, з розбитими серцями, не знають, як їм жити далі. Не всі можуть знайти підтримку з боку родини, близьких. Загалом, біженці були розміщені в різних місцях, не всі з них у столиці Єревані. Деяких прихистили родичі, які живуть у Вірменії. Інші, які не мають там родичів, перебувають у тимчасових приміщеннях, таких як школи або спортивні зали. Для прийняття біженців також визначені й інші будівлі. Наша асоціація працює на місцях, насамперед, пропонуючи психологічну підтримку, як дітям, так і дорослим. Ми хочемо допомогти їм повернутися до життя і допомогти їм впоратися з травмою, з цим дуже складним періодом у їхньому житті».