Папа пригадує про свідчення блаженного отця Пульїзі: він пішов до кінця у любові

В листі, адресованому архієпископу Палермо з нагоди 30-ї річниці смерті священника, вбитого мафією, Папа вказує на його зусилля, спрямовані на підтримку марґіналізованих верств населення та молоді, щоб вирвати їх із тенет злочинності. Він закликає священників бути відважними у своєму служінні і не зупинятися перед обличчям багатьох людських і соціальних лих сьогодення.

Про це пише Vatican News.

З нагоди наближення тридцятої річниці смерті отця Піно Пульїзі, вбитого представниками організованої злочинності ввечері 15 вересня 1993 році в мікрорайоні Бранкаччо в Палермо (Сицилія) і зарахованого до лику блаженних 25 травня 2013 року, Папа Франциск надіслав лист на ім’я архієпископа Коррадо Лорефіче, очільника  архідієцезії сицилійської столиці, в якому закликає священників наслідувати приклад священника-мученика, дбати про бідних, найслабших і останніх, бути згуртованими в боротьбі з омертою і приділяти особливу увагу молоді. Святіший Отець пригадує, що отець Піно Пульїзі загинув «в тому місці, де вирішив бути “миротворцем”, сіючи зерна слова, яке спасає, яке звіщає любов і прощення, в місцевості, яка багатьом здавалася “посушливою і кам’янистою”, але там Господь вчинив так, що “добра пшениця і кукіль” росли разом (пор. Мт 13, 24-30)».

Вулиці мікрорайону, що були Церквою, яка виходить до людей

Наступник святого Петра зазначає, що вулиці мікрорайону, де вбили отця Піно, були Церквою, яка виходить до людей. Він ревно служив цій Церкві, спілкувався з людьми «на землі, яку знав і про яку ніколи не втомлювався дбати і яку зрошував життєдайною водою Євангелія, щоб кожен міг втамувати спрагу і насолодитися оновленням душі, щоб вистояти в суворому житті, яке не завжди було милосердним». «Я цього очікував», – сказав отець Пульїзі своєму вбивці з усмішкою, про яку говорив Папа під час Святої Меси з нагоди свого візиту до Палермо п’ять років тому, порівнюючи її з «ніжним світлом, що проникає в серце і освітлює його».

Приклад лагідного і смиренного пастиря

Святіший Отець підкреслює, що «отець Піно, наслідуючи приклад Ісуса, пішов до кінця у любові. Він володів такими ми ж рисами лагідного і смиренного “доброго пастиря”», який знайомився з місцевими молодими людьми і старався вирвати їх з тенет злочинного світу. Саме вони, як зауважив Папа, «є свідченням Божого чоловіка, який віддавав перевагу малим і беззахисним, виховував їх до свободи, вчив їх любити і шанувати життя».

Автор листа пригадує, що отець Піно «з євангельською простотою» невтомно трудився задля захисту сім’ї та, зокрема, дітей, «яким судилося занадто рано стати дорослими і які приречені на страждання». Він прагнув передавати їм цінності більш гідного життя, щоб таким чином вирвати їх з рабства зла. «Цей священник не зупинявся, він віддав себе задля любові, прийнявши хрест аж до кровопролиття», – підкреслив Папа.

Заклик до душпастирів: будувати справедливе і братерське суспільство

Звертаючись до душпастирів архідієцезії Палермо, Папа Франциск закликає їх «не зупинятися перед численними людськими та суспільними ранами сьогодення, які досі кровоточать і які треба гоїти єлеєм розради та бальзамом милосердя». Він нагадує про необхідність ставити на перше місце бідних, які «скеровують нас до пророцтва».

«Я закликаю вас виявляти красу і відмінність Євангелія, знаходячи влучні жести і способи вираження, щоб показати Божу ніжність, справедливість і милосердя, – пише Єпископ Риму. – Це знаки, які християнин покликаний ставити серед міста, де мешкають люди, щоб просвітити його в будівництві нового людства. Мученик отець Піно володів мудрістю, яка була одночасно практичною і глибокою. Він часто повторював: “Якщо кожен з нас зробить щось, то ми зможемо зробити багато”. Нехай це буде спонукою для кожного з нас подолати наші численні особисті страхи та опір і спільно трудитися над побудовою справедливого та братерського суспільства».

Протидіяти замовчуванню через сопричастя

Отець Пульїзі також «боровся за те, щоб ніхто не почувався самотнім перед викликом занепаду та підступних засобів злочинності», – пише далі Папа, підкреслюючи, що «ізоляція, закритість та індивідуалізм, що замовчує, є потужною зброєю тих, хто хоче підкорити інших своїм інтересам». Протистояти цьому, за його словами, слід через сопричастя, що дає усвідомлення себе членами одного тіла (пор. І Кор. 12, 12). Він заохочує священиків жити «в гармонії у Христі», у злагоді з єпископом та одні з одними.

«Ви, які щодня сповняєте обов’язки священичого служіння в безпосередньому контакті з реаліями, що наповнюють цю територію, будьте завжди і всюди правдивим образом привітного Доброго Пастиря, сміливо наважуйтеся діяти без страху і вселяйте надію в тих, кого зустрічаєте, особливо в найслабших, хворих, стражденних, мігрантів, тих, хто впав і хоче, щоб йому допомогли піднятися знову. І нехай в центрі вашої турботи буде молодь: вона – надія майбутнього», – закликав на завершення Папа.

Схожі новини:

Поширити новину: