Новий Генеральний секретар Карітасу: смиренно слухати та будувати мости

Новий Генеральний секретар Карітасу: смиренно слухати та будувати мости

Під час Генеральної асамблеї «Caritas Internationalis» обрано нового Генерального секретаря. Своїм завданням та покликанням він вважає будувати мости та розвивати конфедерацію. Крім того, обрано й віце-президентку.

Про це пише Vatican News.

15 травня 2023 року, обрано нового Генерального секретаря «Caritas Internationalis». Ним став Алістер Даттон, який дотепер був виконавчим Директором Карітасу Шотландії. Понад 25 років він працював в гуманітарному секторі та керував проектами в більше ніж 70 країнах світу. Його обрано під час Генеральної асамблеї конфедерації, до якої входять 162 національні організації Карітасу. Новообраний Генеральний секретар обійматиме цю посаду до 2027 року. Його вибір відбувся через два дні після того, як Архиєпископ Токіо Тарсикій Ісао Кікучі став новим Головою гуманітарної організації Католицької Церкви.

Карітас – мій дім і моє покликання

«Служити Карітасу протягом останніх трьох десятиліть було для мене великим привілеєм. Карітас був моїм домом, моєю сім’єю і моїм покликанням», – сказав 11-й Генеральний секретар «Caritas Internationalis» делегатам Генеральної асамблеї. «Я обіцяю слухати зі смиренням, вдумливо розмірковувати і будувати мости, – додав він, – обіцяю використовувати повноваження Генерального секретаря для того, щоб разом розвивати конфедерацію».

Служіння потребам країн в часі криз

Даттон вперше почав співпрацювати з Карітасом у 1996 році. «Відтоді моя подорож з Карітасом пройшла по всьому світу. Від воєн у Косово, Дарфурі, Іраку, Ліберії та Сирії до цунамі в Азії, землетрусів на Гаїті, в Індії, Індонезії та Чилі; конфліктів, породжених жадібністю та експлуатацією багатства в Африці; хвиль міграції на Близькому Сході; руйнувань, спричинених надзвичайними кліматичними змінами та екстремальними погодними явищами: циклони і повені в Пакистані, М’янмі, Індії та Бангладеш; продовольчі кризи в багатьох країнах Африки, від Сахеля до Сомалі, від Судану до Зімбабве; і жахлива реальність острівних держав, що затоплюються в Тихому океані», – сказав він.

У 2014 році Даттон також був генеральним директором Project Sphere, міжнародного органу з гуманітарних стандартів. З 2005 по 2009 рік він очолював відділ гуманітарних програм «Християнської допомоги» в Африці.

Нова віце-президентка Карітасу

Цього ж дня Кірсті Робертсон, генеральна директорка Карітасу Австралії, була обрана новою віце-президенткою Міжнародної організації Карітас. Вона очолювала Карітас Австралії з 2019 року, де обіймала кілька посад, в тому числі координатора тихоокеанських програм та керівника комунікаційної групи. Крім цього вона була генеральною директоркою Mary MacKillop Today та займала керівні посади в інших організаціях допомоги й розвитку.

Схожі новини:

Поширити новину: