«Жіночий крик» – фотовиставка у Ватикані про становище жінок у світі 

«Жіночий крик» – фотовиставка у Ватикані про становище жінок у світі 
Скріншот: фото з України

26 світлин восьми фотографів, на яких зображені обличчя дівчат і жінок, що живуть у бразильських фавелах, на кордонах України та в селах Бангладеш, будуть виставлені протягом травня на площі Святого Петра у Ватикані. «Жіночий крик» – це подорож, яка у розмаїтті представлених місць і ситуацій показує часто сповнені болю історії, але також силу і героїчність вибору і позицій. Виставка організована Всесвітньою спілкою католицьких жіночих організацій (UMOFC) у співпраці з Ватиканською дикастерією у справах комунікації.

Своїми фотографіями Неше Арі, Себастьяно Россітто, Асаф Уд Даула, Лука Каталано Гонзага, Васіліс Ікутас, Ферран Паредес Рубіо, Джузеппе Каріді, Катерина Борґато та Сільвія Тененті запрошують глядачів у мандрівку, пронизану поглядами жінок з усього світу: дорослих, дівчат, дітей і літніх людей – від серця Амазонки до нетрів північного сходу Бразилії, від грецьких островів до українських кордонів, від високогір’я Анатолії до Індії та сільської місцевості Бангладеш у Південно-Східній Азії.

Префект Дикастерії комунікацій Паоло Руффіні підкреслює, що фотографії часто є сильнішими за слова, адже «вони можуть зазирнути всередину нас, відкрити очі нашого серця для нас самих, трансформувати нас, відкриваючи таємницю погляду, що входить в глибину». «Їх німота пронизує байдужість. Вони волають до змін, насамперед у тих, хто на них дивиться. Зміни, які 8 мільйонів католицьких жінок, представлених UMOFC та Всесвітньою жіночою обсерваторією UMOFC, хочуть спровокувати, щоб зробити видимими часто «невидимих» жінок і змінити їхнє життя», – підкреслив префект. 

Зображення на виставці супроводжуються словами з енцикліки Папи Франциска «Fratelli Tutti», яка закликає до всесвітнього пошуку братерства та соціальної дружби понад усі кордони. 

«Споглядаючи фотографії, ми можемо дозволити їхньому посланню керувати нами», – сказала президент Всесвітньої спілки католицьких жіночих організацій Марія Лія Зервіно. «Їх краса здатна захопити нашу естетичну чутливість, досягаючи центру нашої особи, де розум і серце зустрічаються, щоб завоювати святиню нашого сумління. Взаємопов’язаність образів і фраз сприяє відкритому шляху до всесвітнього братерства, мети нашого людства», – додала президент UMOFC.

Авторами та художніми керівниками проєкту є Лія та Маріанна Бельтрамі. Як зазначила Лія Бельтрамі, виставка показує «силу жіночого погляду, погляду, що об’єднує і пов’язує, і говорить про те, що здорове суспільство можливе лише тоді, коли немає дискримінації поглядів, і це місія, яку повинні відчувати всі для загального блага».

Виставка «Жіночий крик» є частиною міжнародної соціальної кампанії «Емоції, що породжують зміни», в рамках якої мистецтво зачіпає найглибші емоції та підштовхує до особистих і суспільних змін. Наступними зупинками виставки стануть Канни, Венеція та Нью-Йорк. 

Завдяки внеску Служби покращення довкілля автономної провінції Тренто, роботи будуть виставлені на дерев’яних підставках, створених після катастрофічного шторму «Вайя», який спричинив падіння мільйонів дерев у Трівенето у 2018 році.

Всесвітня спілка католицьких жіночих організацій (UMOFC) – це міжнародна організація, заснована у 1910 році, яка представлена у близько 60 країнах світу і налічує близько ста католицьких жіночих інституцій, в яких загалом представлено близько восьми мільйонів жінок. З 2006 року вона визнана Святим Престолом як «міжнародне громадське об’єднання вірних». Організація покликана сприяти присутності, участі та співвідповідальності католицьких жінок у суспільстві та Церкві, щоб вони могли виконувати свою місію євангелізації та працювати для людського розвитку.

Схожі новини:

Поширити новину: