Папа Франциск вручить «Премію Павла VI» Президенту Італії

Папа Франциск вручить «Премію Павла VI» Президенту Італії

Інститут Павла VI, що діє в Кончесіо, оголосив, що міжнародну премію, яку присуджує цей заклад, що займається збереженням духовної спадщини Папи Монтіні, цього року отримає Президент Італії. Відзнаку вручить Папа Франциск.

Про це пише Vatican News.

Міжнародна премія Павла VI, яку однойменний інститут, що діє на батьківщині святого Папи, присуджує особистостям, які своїми дослідженнями та творами причинилися до зростання релігійного сенсу в світі, цього року буде вручена Президентові Італійської Республіки Серджіо Маттареллі. Церемонія, яку очолить Папа Франциск, відбудеться в Климентинському залі Апостольського палацу 29 травня 2023 року, в день літургійного спомину святого Павла VI. Про це журналістам, акредитованим при пресслужбі Святого Престолу, під час брифінгу, присвяченому цій події, оголосив очільник Інституту Павла VI (Кончесіо, Брешія) отець Аджело Маффейс. Священник також подякував Папі Францискові за те, він, як і його попередники під час шести інших нагороджень, погодився особисто вручити премію.

Сьоме нагородження премією, створеною 1984 року

Інститут Павла VI, що вже понад 40 років діє на батьківщині Джованні Баттісти Морнтіні, присуджує нагороду, яка має намір підкреслити культурний вплив християнського послання, яке здатне підтримувати автентичний гуманізм. Першу премію 1984 року було присуджено богослову Гансу Урсу фон Бальтасару, а крайнє, шосте з черги, нагородження відбулося 2009 року, відзначивши видавничу серію «Sources Chrétiennes» за внесок у освіту. Сьоме нагородження має тему: «Павло VI та Італія: історична спадщина та актуальність». За словами отець Маффейса, це повинно підкреслити, «як політична діяльність та служіння спільному благу у виконанні різних інституційних обов’язків» є одним із важливих середовищ, де відбувається згаданий культурний вплив.

«Премія Павла VI була встановлена, щоби представляти світові культури, світові тих, хто дивиться на спадщину Монтіні, значення понтифікату Павла VI, а також деякі взірці того, як окремі особи чи інституції засвоїли цю спадщину», – розповів священник в інтерв’ю для Радіо Ватикану – Vatican News, пояснивши, що після того, яку були відзначені богословська, філософська, мистецька та екуменічна сфери, прийшла черга ступити на терен політики, «який безсумнівно є найбільш делікатним». «Нам здавалося слушним нагадати про те, як вчення Монтіні може стати в пригоді саме для того, щоби надихнути тих, хто як християни, служать спільному благу в політичних інституціях», – сказав о. Аджело Маффейс, який під час презентації премії відзначив роль Джованні Баттісти Монтіні в політичних та історичних подіях італійського ХХ століття як священника, працівника Державного Секретаріату Святого Престолу, як Міланського Архиєпископа, а згодом – як Єпископа Риму.

Схожі новини:

Поширити новину: