Папа: брак прозорості підважує вірогідність церковного звіщення

Папа: брак прозорості підважує вірогідність церковного звіщення

З нагоди щорічного паломництва до Риму, Папа зустрівся з доброчинцями зі США, подякувавши їм за «життєво необхідну» підтримку, яку вони надають потребуючим братам і сестрам у різних частинах світу, та заохотив їх працювати для єдності в Церкві і дбати про прозорість у фінансових операціях.

Про це пише Vatican News.

Плекання єдності та дбання про прозорість як аспекти діяльності благодійного фонду, що носить ім’я «папського», були в центрі уваги роздумів, якими Папа Франциск поділився з членами Papal Foundation (Папської Фундації) – доброчинної організації американських католиків, заснованої 1988 року, щоб від імені Святішого Отця підтримувати доброчинні проекти в усьому світі. Приймаючи їх у п’ятницю, 21 квітня 2023 року, з нагоди традиційного щорічного паломництва до гробів святих Апостолів, він нагадав про те, що Господь доручив святому Петрові «утверджувати братів у вірі», й це завдання поділяють ті, хто особливим чином допомагають Наступникам святого Петра виконувати його місію.

Уникати інструментів поділу

Ділячись думками про деякі аспекти цього служіння, Святіший Отець насамперед вказав на «сприяння єдності». На жаль, за його словами, також і сьогодні бачимо, як поділи ранять єдність Церкви, «а спеціалістом у боротьбі проти єдності є диявол». На цей процес часто впливають «ідеології та рухи, які, навіть маючи іноді добрі наміри», спричинюються до роздмухування критики, де «кожен розвиває своєрідний комплекс вищості, коли йдеться про розуміння практик віри». Ще гірше, коли застосовується «світська термінологія, насамперед, політичного характеру, говорячи про Церкву та про віру».

«Мотивовані щирою вірою та живим прагненням допомагати іншим, члени Papal Foundation підносяться понад ці поділи на групи та сприяють єдності через щедре щорічне фінансування численних проектів і навчальних стипендій, які без упереджень і дискримінації надають життєво необхідну допомогу нашим братам і сестрам у всьому світі», – сказав Святіший Отець, дякуючи за це служіння.

Прозорість як запорука вірогідності

Другим аспектом, пов’язаним із відповідальністю, яку Ісус доручив святому Петрові та його наступникам, Папа назвав прозорість. Він нагадав, що протягом останніх років Святий Престол зробив важливі кроки для того, щоби служіння, які для Церкви та суспільства виконують його інституції, «звершувалися з відповідною прозорістю». «Це є особливо важливим у служінні милосердної любові, яке спирається на добру волю та щедрість численних людей в усьому світі», – сказав Святіший Отець, підкреслюючи, що «нестача пильності та прозорості завдає шкоди доброму імені Церкви та може підважити також вірогідність самої ж віри». В цьому контексті він подякував фундації «за постійні зусилля, спрямовані на зберігання відповідних критеріїв прозорості», щоби фінансування дійсно послужило тим, хто цього потребує, причинилося до будування Божого царства на землі, «а не осідало в кишенях».

Схожі новини:

Поширити новину: