Світовий день молоді в Лісабоні: молодіжна конференція про захист створіння

Світовий день молоді в Лісабоні: молодіжна конференція про захист створіння

Одним з елементів приготуванням до Світового дня молоді, стане четверта міжнародна конференція присвячена піклуванню про створіння, що відбудеться в столиці Португалії.

Про це пише Vatican News.

Напередодні Світового дня молоді, 31 липня 2023 року, в Лісабоні, столиці Португалії, відбудеться четверта міжнародна конференція, присвячена піклуванню про створіння, організована Молодіжним фондом Івана Павла ІІ. Її тема: «Обов’язок молоді щодо інтегральної екології. Стиль життя для нового людства». Серед питань, які обговорюватимуться, будуть економіка, сім’я, природні ресурси, політика та технології. Також передбачена можливість брати участь онлайн. Подібні заходи фундація проводила також 2013 року в Ріо-де-Жанейро, 2016 – в Кракові та 2019 – в Панамі.

Осмислити та приготуватися до нових викликів

В процесі духовного приготування численні молоді особи заявили, що інтегральна екологія є для них однією з головних тем нинішнього понтифікату і однією зі сфер, якій вони хочуть присвятити себе особисто. Це зобов’язання, як зазначається в комюніке організаторів, випливає «зі стурбованості тим, що відбувається з нашим спільним домом, з усвідомлення людського коріння екологічної кризи, із бажання до конкретних і постійних дій заради захисту створіння». «Метою обміну думками, – стверджує Голова Фонду Даніеле Бруно, – є спільне осмислення вже прийнятих стилів життя, але, перш усього, нових стилів, які ще необхідно прийняти, щоб підготуватися до культурного, духовного та освітнього виклику, який чекає на нові та майбутні покоління, на нове людство, яке дивитиметься на Землю не як на ресурс для експлуатації, а як на Божий дар для людства», – зазначив він. В комюніке повідомляється, що учасниками конференції буде університетська молодь, делегати єпископських конференцій, міжнародних рухів й асоціацій, а також католицьких університетів, які візьмуть участь у Світовому дні молоді.

Доповідачі та кінцевий документ

Серед доповідачів під час конференції будуть кардинал Майкл Черні, Префект Дикастерії сприяння цілісному людському розвиткові, с. Вероніка Донателло, Дикастерія у справах комунікації, та монсеньйор Клаудіо Джуліодорі, Голова Молодіжної Комісії Ради Єпископських Конференцій Європи. Робота конференції завершиться прийняттям підсумкового маніфесту, який стане результатом дискусії та основою для подальших дій і роздумів. До організації конференції долучилися Дикастерія у справах мирян, сім’ї та життя, при якій діє Молодіжна фундація Йоана Павла ІІ, Дикастерія у справах служіння цілісному людському розвиткові, Фундація «СДМ Лісабон 2023», Португальський католицький університет (Universidade Católica Portuguesa), Італійський католицький університет Пресвятого Серця та його Вища школа екології, Міжнародний рух Laudato si’, Фундація Князя Монако Альберта ІІ та Фундація Magis.

Схожі новини:

Поширити новину: