Парафія св. Миколая: клопотання до військово-політичного керівництва України

Парафія св. Миколая: клопотання до військово-політичного керівництва України

12 квітня цього року відбулося чергове засідання Опікунської ради костелу св. Миколая м. Києва.

Представники Опікунської ради костелу збиралися, щоб після спільної молитви обговорити подальші кроки у справі порятунку святині.

Минає вісімнадцятий місяць, як міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, виступаючи у Миколаївському костелі, дав публічну обіцянку повернути костел святого Миколая парафіянам не пізніше як 1 червня 2022 року. Від того часу «перше червня» закарбувалося в історії храму, як красномовний приклад безвідповідальності й байдужості влади.

Можливо, за інших умов можна було б схиливши голови і далі чекати (ще 30 років) поки влада, звично зволікаючи, знову згадає про святиню, але катастрофічний стан костелу вимагає невідкладних дій.

Отець Павло Вишковський ОМІ проінформував усіх присутніх про дієві заходи спрямовані на порятунок парафіяльного костелу, які було вжито за цей період. Лише однієї відбитої зі стін штукатурки, враженої цвіллю та отруйними грибами, було вивезено з підвалів храму понад 5 багатотонних вантажівок. На порядку денному стоїть питання відновлення вентиляції та гідроізоляції, але це неможливо вирішити допоки святиня перебуває на балансі НБОКМ.

Висококваліфікованими представниками Опікунської ради: проф. О. Кащенко (декан арх. ф. КНУБА, д. т. н.), проф. В. Гоц (декан буд.-техн. ф. КНУБА д. т. н.,), В. Старчуком (лауреатом держ. премії), В. Стефанівським (заслуженим будівельником України) та ін. на підставі вже наявних документів був підготовлений Акт технічного стану костелу. Відповідно до висновків колективу науковців – стан римсько-католицького храму є незадовільним.

Крім цього, архітектор Ігор Проценко підготовив робочий проєкт та візуалізацію зовнішнього вигляду костелу станом на початок ХХ століття.

Але втілення усіх проєктів з відновлення Миколаївського костелу до первозданного вигляду вимагає вирішення головного питання – повернення храму його справжнім (природнім) власникам – парафії.

За результатами зустрічі було прийнято рішення направити копію Акту технічного стану костелу й клопотання про повернення храму вищому військово-політичному керівництву країни та представникам міжнародних релігійних інституцій.

«Сподіваємося, наші дії не будуть марними й приведуть у рух бюрократичний механізм державної машини, адже відсутні будь-які технічні чи юридичні перешкоди для повернення храму парафії. Потрібна лише політична воля до відновлення справедливості й порушених прав Церкви», – прокоментував зустріч о. Павло Вишковський ОМІ.

Фото: Ніна Колодій

Схожі новини:

Поширити новину: