Єрусалим: богослужіння Великої П’ятниці на Голготі та базиліці Гробу Господнього

Єрусалим: богослужіння Великої П’ятниці на Голготі та базиліці Гробу Господнього

У Святій Землі, що була свідком життя Ісуса та Його Пасхального Таїнства, місцева католицька спільнота також переживає богослужіння Пасхального Тридення.

Про це пише Vatican News.

Єрусалимська спільнота вшанувала пам’ять Господніх Страстей, роздумуючи про них під час молитви Хресної дороги, прямуючи вуличками старої частини міста від преторії Пилата до Голготи, та вшанувавши Ісусову смерть у базиліці Господнього Гробу. Богослужіння Великої П’ятниці в Святому Місті очолив латинський Патріарх Єрусалиму Блаженніший П’єрбаттіста Піццабалла. Про це в репортажі для польської редакції Радіо Ватикану розповів францисканець о. Єжи Край, який служить у Святій Землі.

На єрусалимській Via Dolorosa місцеві християни та паломники з різних частин світу молилися від самого ранку. При кожному стоянні роздуми про таємницю страстей і смерті Ісуса нагадували про історичні підвалини цих подій: на цьому місці Христос був засуджений, тут умер на хресті.

Єрусалим: богослужіння Великої П’ятниці на Голготі та базиліці Гробу Господнього

Літургію Великої П’ятниці римо-католицька спільнота Єрусалиму завершила обрядом поховання Господа Ісуса. Похоронну процесію очолив настоятель францисканців у Святій Землі о. Франческо Паттон. Вона нагадувала про події зняття Ісуса з хреста та покладення до гробу. Символічні жести зняття тіла та намащення його пахучими оліями супроводжувалося читанням відповідних євангельських уривків різними мовами, співом псалмів і страсних пісень.

Схожі новини:

Поширити новину: