Архієпископ Ґуджеротті закликав до солідарності з християнами Святої Землі

Архієпископ Ґуджеротті закликав до солідарності з християнами Святої Землі

У своєму листі-зверненні з нагоди щорічної збірки для потреб Святої Землі, Префект Дикастерії для Східних Церков закликав, зокрема, підтримати благодійні ініціативи місцевих християнських громад.

Про це пише Vatican News.

Щороку у Велику П’ятницю, коли християни роздумують над подіями смерті, страждань та поховання Господа Ісуса Христа, Апостольська Столиця організовує збірку для потреб Церков у Святій Землі. Про цю ініціативу йдеться у цьогорічному листі-зверненні архієпископа Клаудіо Ґуджеротті, Префекта Дикастерії для Східних Церков.

Близькість Христа до драм людства

На початку листа архиєпископ Ґуджеротті пригадав про нові драми людства, яке лишень оговтувалося після пандемії COVID-19. Йдеться про нещодавній землетрус у Туреччині й Сирії та війни у світі, які знову оголили крихкість безпеки і змушують нас сильніше відчувати бажання вкоренитися у скелі спасіння, якою є розп’ятий та воскреслий Христос. «Ми дивилися на Його образ, осквернений кілька тижнів тому актом вандалізму в храмі Бичування на Хресній дорозі в Єрусалимі. В цьому понівеченому розп’яті ми запрошені розпізнати біль багатьох наших братів і сестер, які так само бачили тіла своїх близьких, замучених під уламками або уражених бомбами, і пройти з ними пліч-опліч дорогою хреста, знаючи, що кожний гріб, як і гріб у базиліці Воскресіння у Святому Місті, не є останнім словом у житті людини всіх часів», – підкреслив Префект Дикастерії для Східних Церков.

Він пригадав про велику підтримку християнських спільнот у Святій Землі, яку надають францисканці, які не тільки опікуються святинями, але й заопікувалися постраждалими внаслідок землетрусу, разом з іншими чернечими чинами і згромадженнями. «Загалом по всій Святій Землі залишаються джерела надії завдяки турботі про маленьких дітей, шкільній освіті, супроводі матерів у скрутному становищі, дбанню про людей похилого віку та хворих, а також через проекти будівництва житла для нових сімей і створення робочих місць, щоб і надалі могти залишатися в місцях спасіння», – зазначив архієпископ Ґуджеротті.

Солідарність з місцями земного життя Ісуса

Також і цього року Святіший Отець доручив Дикастерії для Східних Церков поновити запрошення до солідарності з християнською спільнотою Святої Землі, як це зробив апостол народів святий Павло, розпочинаючи збірку для Єрусалимської церкви. «В Єрусалимі знаходяться наші джерела, і ми хочемо залишатися об’єднаними та солідарними з братами та сестрами, які там продовжують свідчити Євангеліє. Бережімо історичну пам’ять про Тайну Вечерю, роблячи наші оселі та парафії центрами молитви та любові. Зміцнюймо простори базиліки Гробу Господнього і повертаймо їх до їхнього світла, але нехай наші серця наповняться звіщенням Воскреслого», – закликав архієпископ Ґуджеротті, дякуючи водночас всім християнам за солідарність зі Святою Землею.

Схожі новини:

Поширити новину: