У Словаччині провели Меси за мир в Україні

У Словаччині провели Меси за мир в Україні

28 березня 2023 р. у дієцезіях Словаччини відслужили Євхаристію в намірі «за жертви війни в Україні та за мир у цій країні». Богослужіння відбулось з ініціативи Ради Єпископських Конференцій Європи, що звернулась із цим закликом до єпископатів країн Європи.

Свята Меса була звершена у катедрі св. Мартина в Братиславі о 12:00, у базиліці св. Миколая у Трнаві о 18:30, у соборі св. Емерама в Нітрі о 7:00 годині ранку, у соборі Пресвятої Трійці в Жиліні о 12:00, у соборі св. Франциска Ксаверського у Банській Бистриці о 8:30, в соборі Внебовзяття Пресвятої Богородиці в Рожняві о 18:00 та базиліці Святого Хреста в Кежмарку о 18:00. З собору святої Алжбети, що у місті Кошіце, відбувалась пряма трансляція Меси, що була в тому самому намірі о 18:00, на загальнословацькому католицькому телебаченні LUX. Про це йдеться у повідомленні прес-відділу Конференції єпископів Словаччини.

Братиславський митрополит архієпископ Станіслав Зволенський, який очолив Месу у катедральному соборі столиці Словаччини, у своїй проповіді сказав: «У світі багато зла, і ми не можемо це пояснити. Наприклад, навіть у теперішній період війни ми дуже чітко бачимо зло. Зло завжди було у світі, але Бог все ще має надію на наше навернення».

У Словаччині провели Меси за мир в Україні
Архієпископ Станіслав Зволенський. Катедральний собор св. Мартина у Братиславі.

Крім катедральних соборів, богослужіння також були звершені й в інших містах. Зокрема єпископ Вільям Юдак з архідияконом капітули та каноніками місцевого собору звершив Святу Месу у каплиці замку міста Нітра. Це місце проведення Євхаристії є особливим для словаків та, навіть, для всіх слов’ян. Оскільки у згаданій каплиці зберігаються реліквії святого Кирила, а його разом зі святим Методієм часто називають мостом між Сходом та Заходом. На самому початку Святої Меси єпископ Вільям звернув увагу на намір, у якому звершувалось богослужіння. Молитва підносилась за мир в Україні, а також за жертви війни та людей, які тікають зі своїх домівок через бойові дії. 

У Словаччині провели Меси за мир в Україні
Свята Меса у каплиці замку міста Нітра. Словаччина, 28 березня 2023 р.

Нагадаємо, що цього року період Великого Посту європейське об’єднання єпископатів присвятило особливій молитві за мир в Україні та за загиблих внаслідок війни. У будні цього літургійного періоду в кожному єпископаті, що є членом Ради, почергово служаться Святі Меси в цьому намірі. Напередодні, 27 березня, Меси в цьому намірі були відправлені у Шотландії, а 29 березня відбуватимуться у Словенії.

Схожі новини:

Поширити новину: