Папський університет в Римі та актуальна ситуація в Україні

Папський університет в Римі та актуальна ситуація в Україні
Папський Урбаніанський Університет. Фото: Vatican Media

У четвер, 16 березня 2023 року, у Папському університеті Урбаніанум в Римі відбулася наукова конференція на тему: «Пробачення, примирення і подолання конфліктів».

З доповідями, зокрема, виступили: архієпископ Клаудіо Гуджеротті, префект Дикастерії Східних Церков і колишній Апостольський нунцій в Україні, о. д-р проф. Леонардо Сілео, ректор Папського Університету Урбаніанум та о. д-р Павло Вишковський ОМІ, настоятель парафії св. Миколая в Києві.

У своєму науковому рефераті «Зсередини конфлікту до можливого пробачення» о. Павло наголосив на ситуації, коли західний світ насилу хотів примирити Україну і Росію через представниць цих країн під час Хресної дороги у римському Колізеї 2022 року. З одного боку, це свідчить, що західний світ нас не розуміє, з іншого – впродовж останнього року Папа Франциск щонеділі і щосереди згадує про Україну у своїх промовах, щоб донести трагедію українського народу до всього світу.

Під час виступу отець Вишковський згадав, що від імені парафії св. Миколая він безпосередньо звертався до понтифіка в справі повернення парафіяльного храму вірянам, право на який вони відвойовують від початку незалежності України. Крім цього, о. Павло як настоятель парафії письмово звертався до багатьох лідерів католицьких країн, сподіваючись, що вони допоможуть достукатися до нашої влади, і та, врешті-решт, відважиться зробити крок на користь історичної справедливості та моралі. А в найбільшому католицькому санктуаріі світу у Гвалелупі в Мексиці, яке щороку відвідує понад 20 мільйонів римо-католиків, нещодавно, коли на богослужінні зібралося понад 10 тисяч вірян, усі вони молилися за мир в Україні, а також про повернення костелу св. Миколая парафії.

Схожі новини:

Поширити новину: