Кам’янець-Подільський: І сесія беатифікації єпископа Ольшанського

Кам’янець-Подільський: І сесія беатифікації єпископа Ольшанського

Як повідомлялося, у Кам’янець-Подільській дієцезії триватиме беатифікаційний процес знаного на цих теренах єпископа.

Учора, 23 лютого 2023 року, у 20-ту річницю від смерті єпископа Яна Ольшанського, у Кам’янці-Подільському відбулася І сесія беатифікаційного процесу на дієцезіальному рівні. Віряни дієцезії та гості, зібралися у катедрі Святих Петра і Павла, щоб молитися у намірі беатифікації та канонізації Слуги Божого єпископа Яна та випрошувати потрібних ласк за його посередництвом.  

Урочисті заходи розпочались Святою Месою об 11 годині, після котрої Єпископи разом з священниками, семінаристами, богопосвяченими особами та мирянами пішли до крипти Кам’янець-Подільських єпископів де відбувся заупокійний молебень, а також молитва за посередництвом Слуги Божого Яна Ольшанського.

Другою частиною урочистої події було урочисте перше засідання у справі беатифікації та канонізації Слуги Божого єпископа Яна Ольшанського, під час котрого склали присягу члени Трибуналу, тобто посадові особи слідчої комісії Єпископського Суду: о. мгр ліц Петро Міщук, уповноважений Єпископа; о. д-р В’ячеслав Грумницький, промотор справедливості; о. мгр ліц. Анатолій Постолович, нотаріус.

На цій І сесії був оголошений склад Історичної комісії, учасники якої урочисто склали присягу сумлінно виконувати свої обов’язки і зберігати таємницю уряду. До комісії увійшли: о. проф. Юзеф Францішек Вулчаньскі, президент Історичної комісії; о. мгр ліц. Дем’ян Яцьков, член комісії; о. мгр ліц. Олег Жарук, член комісії; мгр ліц. Владислав Рожков, член комісії.

На завершення, після урочистого благословення, всі гості, котрі взяли участь в урочистій події могли розділити свою радість за спільним фуршетом, а також отримати у подарунок книжку з пастирським листами Слуги Божого Яна Ольшанського наданою добродіями з Польщі.

Нагадаємо, що Слуга Божий єпископ Ян Ольшанський був засновником катехитичних курсів у 1992 році, які згодом стали Інститутом Релігійних Наук. Саме він і о. Андрій Мацьонга у 1997 році стали співзасновниками теперішнього Інституту Богословських Наук.

Фото: Кам’янець-Подільська дієцезія, Інститут Богословських Наук

Схожі новини:

Поширити новину: