У Польщі розпочалась новенна за мир в Україні 

У Польщі розпочалась новенна за мир в Україні 

«Бог є всередині нього, тому він не похитнеться», – сказав єпископ Міхал Яноха, пояснюючи у своїй проповіді значення марійної мозаїки у найважливішій святині України – Софії Київській. Святою Месою, яка звершувалась у варшавських домініканців на вул. Фрета в річницю подій Майдану 2014 року, розпочалась новенна в намірі миру в Україні.

Про це пише КАІ

«Ми зустрічаємося тут, щоб особливо молитися за мир. Нас постійно супроводжує цей заклик і ми підносимо його до Бога: за мир в Україні», – сказав на початку літургії отець Адам Суліковський, настоятель монастиря.

Месу очолив єпископ Міхал Яноха. Він подякував за цю молитовну ініціативу КІК, підкресливши її екуменічний та міжрелігійний вимір. «Ми єднаємося зі стражданнями наших братів і сестер в Україні, просячи миру, не якогось фальшивого миру, а справжнього і глибокого миру, за який треба боротися», – сказав він.

«Ми молимося на порозі Великого посту і в особливий день, адже три дні тому була річниця українського Майдану, який справедливо називають Євромайданом або Революцією Гідності – першого великого народного протесту проти псевдодемократичної, де-факто московської влади. І в той самий час, через три дні буде річниця події, яку ми всі добре пам’ятаємо, а саме – агресії Росії проти України. Це не був початок війни, вона почалася набагато раніше. Але в якомусь сенсі війни у повному її масштабі», – сказав єпископ Яноха.

Проповідник згадав про мозаїку Богородиці, що знаходиться у найважливішій святині України – Софії Київській.

«Мозаїка розташована в центральній частині і зображує Марію з піднятими руками – оранту. Це образ Церкви. Це шедевр мистецтва і богослов’я водночас. Навколо цієї мозаїки можна прочитати грецькою мовою цитату з Псалма 46: Бог у ньому, тому не захитається. Там йдеться про Єрусалим, святе місто. У перспективі Втілення і Нового Завіту цей текст був пов’язаний з Марією. Бог у Ній, тому вона не захитається. Але також і про місто Київ: Бог у ньому, тому він не захитається. Ця Марія, оранта Софії Київської, була і залишається для українців не лише найважливішим витвором мистецтва у найважливішому місці столиці, а й певним символом Божої присутності, її називають «непорушною стіною», – сказав проповідник, пригадавши далі буремну історію Києва.

Молитва за мир в Україні супроводжується виставкою ікон, створених під час польсько-української майстерні під відкритим небом «Молитва за Україну – обличчя світла», а також благодійним аукціоном, який відбудеться 5 березня у провінційному залі Домініканського монастиря на вул. Фрета, 10 о 17:00. Виручені кошти підуть на покриття витрат терапевтичних таборів для дітей загиблих на війні українських солдатів.

Більше інформації за посиланням: modlitwazaukraine.

Молитва за мир в Україні координується Варшавським клубом католицької інтелігенції та Фондом «Добра земля». Партнерами ініціативи є Асоціація «Родинний заповіт», Польська рада християн і юдеїв, Спільна рада католиків і мусульман та Асоціація за мир і примирення «Еффата».

Схожі новини:

Поширити новину: