Благодійна організація «Кармель»: нові приміщення та методики реабілітації дітей та молоді

Благодійна організація «Кармель»: нові приміщення та методики реабілітації дітей та молоді

З 2013 року при монастирі босих кармелітів в Бердичеві діє благодійна організація «Кармель». Місію цієї організації є створення можливості для повноцінного і цікавого життя дітей та молоді, підтримання родин, котрі перебувають у складних життєвих обставинах та осіб з особливими потребами.  Про діяльність БО «Кармель» нам розповіла її директор – сестра Ніна Тартачник SCT зі Згромадження Сестер Святої Терези від Дитяти Ісус. 

Сестро, розкажіть нам про початки заснування БО «Кармель» та перші проєкти? 

Благодійна організація була заснована з ініціативи тодішнього делегата Краківської провінції Ордену Босих Кармелітів в Україні отця Петра Гевельта OCD.  З початку існування БО «Кармель» було всього два напрямки діяльності: майстерня для молоді з особливими потребами та світлиця для дітей, котрі опинилися в скрутних життєвих обставинах або з багатодітних родин.

Згодом світлиця трансформувалася в Центр розвитку дитини, де проводяться заняття з вивчення іноземних мов. У 2015 році була заснована театральна студія «Notes de Vita», де діти та молодь з парафії та міста мають змогу займатися театральним мистецтвом, співами та хореографією. Колектив налічує близько 40 дітей. Заняття ведуться кваліфікованими спеціалістами у цих галузях.

Наскільки мені відомо, що на базі вашої організації також відбувається фізична реабілітація дітей та молоді?

Так. З 2018 року розпочалися заняття з фізичної терапії. Спочатку це був невеликий спеціально облаштований зал для осіб з інвалідністю. Стараннями попереднього директора Лілії Обшти була запрошена спеціаліст з Німеччини з боаб-терапії, яка навчала майбутніх фахівців та приймала дітей на реабілітацію, а вже з січня 2023 року, дякуючи наполегливій праці делегата Краківської провінції Ордену Босих Кармелітів отця Юзефа Кухарчика OCD, у нас відкрилися два нові приміщення для занять сенсорної інтеграції та фізичної реабілітації. Зали наповнені сучасним реабілітаційним обладнанням. 

Також важливим досягненням БО «Кармель» є проведення навчань з сенсорної інтеграції польськими спеціалістами. Такі навчання відбувалися вперше в Україні і ми випустили 30 дипломованих фахівців цієї галузі. Сенсорна інтеграція є сучасним терапевтичним методом для покращення функціонування організму дитини. 

Як саме відбуваються заняття?

Ми використовуємо методи реабілітації, котрі є доказовими, їх ефективність доведена дослідженнями та досвідом. Всі заняття проходять в ігровій формі, в гармонійній атмосфері. Довіра дитини і її позитивний настрій значно збільшує ефективність занять. Разом з фізичними вправами, вчимося спілкуватись, пізнавати себе і світ, взаємодіяти з навколишнім середовищем. 

Благодійна організація «Кармель»: нові приміщення та методики реабілітації дітей та молоді

Наші фахівці, провівши попереднє тестування та оцінювання, визначають характер труднощів. Після цього вони складають індивідуальну програму сенсорних видів активності або фізичної реабілітації.

 Розкажіть, будь ласка, про сенсорну інтеграцію. Як саме ці заняття діють на організм дитини?

Організовуючи активізацію корисних сенсорних відчуттів, створюється конкретні довготермінові зміни в нервовій системі дитини, які з часом стають постійними. Процес втручання може здаватись дитині чи спостерігачу не більше ніж грою, проте фахівець з сенсорної інтеграції, розуміє, які саме сенсорні системи активуються й наскільки ефективними є рухові відповіді. Під час занять дитина виконує вправи, направлені на вестибулярну, пропріоцептивну (відчуття власного тіла) та тактильну стимуляцію. Вправи виконуються при допомозі спеціального обладнання: гойдалки, платформи, терапевтичний кінь, гамак із лайкри, балансир, сенсорна чаша, роликові дошки, набори для слухової, нюхової та тактильної стимуляції. 

Велика подяка усім благодійним міжнародним організаціям, які долучилися до реалізації цього важливого проєкту, адже під час війни реабілітація дітей та молоді проводиться безкоштовно. 

Максим Железницький

Схожі новини:

Поширити новину: