Папа до екуменічної делегації: прямуймо разом до примирення між собою

Папа до екуменічної делегації: прямуймо разом до примирення між собою

Зустрічаючись із учасниками екуменічного паломництва з Фінляндії, Святіший Отець наголосив на Святій Тайні Хрещення, що провадить до сопричастя.

Про це пише Vatican News.

19 січня 2023 року Папа Франциск прийняв на аудієнції учасників щорічного екуменічного паломництва з Фінляндії, яке відбувається з нагоди відзначення пам’яті небесного покровителя цієї країни – святого Генріха, єпископа Упсальського, місіонера на Скандинавському півострові, який загинув мученицькою смертю з рук язичників. У своєму слові Святіший Отець наголосив на потребі єдності між християнами, спільно проголошуючи Добру новину про Христа.

Дар Хрещення, яке примирило нас з Богом

На початку промови Папа Франциск подякував делегації за співчуття, складені з приводу смерті Папи Бенедикта XVI, відзначивши його роздуми про значення води, яка нагадує християнам про дар примирення, отриманий у Святій Тайні Хрещення. «Син Божий, занурившись у води Йордану на початку свого публічного служіння, виявив свою волю повністю зануритися в наш людський стан. І ми, охрещені в Христа, чистою благодаттю занурилися в Нього: тому ми називаємося і є дітьми Божими на Його образ, братами і сестрами між собою», – зазначив Святіший Отець. Говорячи про екуменічне значення Хрещення, він додав, що починаючи з вод Хрещення, наше існування було примирене з Богом, з іншими, з творінням «і тому ми покликані дедалі більше примирятися між собою та бути діячами примирення у світі», відзначаючи спільне визнання одного Хрещення на відпущення гріхів. «Таким чином, ми відчуваємо відлуння нашого Хрещення, яке закликає нас, як виправданих благодаттю, безкорисливо чинити діла справедливості, практикувати конкретні жести близькості з тими, хто є жертвами несправедливості, відкинення мов непотрібу, різних форм гноблення і, перш за все, війни. Як свідки віри в Христа, Який занурився в крихкість нашого людського стану, ми повинні зануритися в рани потребуючих. І робити це разом», – продовжив Святіший Отець.

На шляху до сопричастя між християнами

Папа Франциск відзначив особливість християн, які є з’єднані одне з одним завдяки Хрещенню, але також об’єднані з батьками та матерями у вірі, які жили перед нами. «Святий Генріх, свідок віри, посланець надії та знаряддя любові, є одним із них. З ним ми відзначаємо екуменічне сопричастя всіх святих, відомих і невідомих, відроджених до нового життя з вод Хрещення. Тому ми можемо охопити водночас первісну благодать Хрещення і мету вічного життя; джерело життя, яке на землі зробило нас дітьми неба і неба, де святі чекають і підбадьорюють нас», – сказав Святіший Отець. На його думку, потрібен діалог між християнами, щоб подолати розділення та досягти тринітарного сопричастя в Бозі (пор. Йн 17, 21). Таким чином, виникає необхідність справжньої жаги, яка випливає з любові до сопричастя, щоб спільно проголошувати Христа, Який народився, помер та воскрес для всіх. «Просімо дару оновленої апостольської ревності, яка змушує нас кожного разу наново відкривати інших віруючих як наших братів і сестер у Христі, яка змушує нас почуватися апостолами, примиреними Богом, щоб примиритись між собою і стати архітекторами примирення для світу», – звернувся Папа, промовляючи до екуменічної делегації, разом з якою на завершення зустрічі помолився Господню молитву «Отче наш».

Схожі новини:

Поширити новину: