Археологи: дослідження християнства на сучасних теренах ісламу

Археологи: дослідження християнства на сучасних теренах ісламу

Групі археологів Папського інституту християнської археології вдалося точно встановити час заснування двох стародавніх храмів на терені сучасної Еритреї. Це важливий крок в напрямку розуміння процесу поширення християнства за межами Римської імперії.    

Про це пише Vatican News.

Перша зі згаданих святинь – це велика катедра з окремим баптистерієм. Друга, розташована неподалік, вирізняється рядом колон, що вказує на те, що мала купол, що було унікальним для цього регіону. Обидва храми збудовані у важливому портовому місті царства Аксум, що простягалося від Ефіопії до Аравії. Тамтешній володар у IV ст. н.е. прийняв християнство. До цього часу було відомо про залишки храмів, які вже були збудовані після прийняття цієї релігії, однак не було достатньо даних, аби точно охарактеризувати час їх виникнення. Завдяки новітнім технологіям встановлено, що катедра збудована між 400 і 535 роком н.е. Це свідчить про швидке розповсюдження християнства у царстві Аксум.    

Водночас відомо, що це не був однобічний процес, зумовлений наверненням правителя. Храми характеризуються багатьма елементами, що походять з різних традицій, що свідчить про різнорідність впливів. Що цікаво, дослідження ставлять нові питання, пов’язані з подальшою ісламізацією цього регіону. Виявляється, що у час, коли християнство пішло з тих теренів, храми вважали місцем поховання мусульман. Дослідники вважають, що перехід цих земель на іслам могло бути багатокультурним явищем, коли старі вірування змішувались з новими.   

Фото: Antiquity

Схожі новини:

Поширити новину: