Святіший Отець: відкривати справжнє багатство Різдва

Святіший Отець: відкривати справжнє багатство Різдва

Зустрічаючись з благодійниками, які подарували цьогорічні різдвяні символи, що прикрашатимуть площу Святого Петра та зал Павла VI, Святіший Отець закликав звертати свій погляд на Ісуса, на якого вказують різдвяні знаки.

Про це пише Vatican News.

3 грудня 2022 р., Папа Франциск прийняв на аудієнції дарувальників різдвяного вертепу та ялинки, які сьогодні будуть урочисто інавгуровані на площі Святого Петра у Ватикані, а також делегацію з Гватемали, звідки прибув вертеп, встановлений у залі Павла VI. Він подякував представникам італійських місцевостей Розелло та Сутріо, з яких прибули цьогорічна ялинка та вертеп, повністю виготовлений з дерева, та міністру закордонних справ Ґватемали за вертеп у залі для аудієнцій, а також всім працівникам, які трудилися над їх встановленням. У своєму слові Святіший Отець звернув увагу на різдвяну ялинку та вертеп, які запрошують нас замислитись над власним корінням та закликають до споглядання.

Бути вкоріненим у Христі

«Ялинка та вертеп – це два знаки, які продовжують зачаровувати малих і дорослих. Ялинка зі своїми вогнями нагадує нам про Ісуса, Який приходить, щоб освітити нашу темряву, наше існування, часто замкнене в тіні гріха, страху та болю. І це наводить на подальші роздуми: як деревам, так і людям потрібне коріння. Бо тільки той, хто вкорінений у добрий ґрунт, залишається міцним, росте, “дозріває”, протистоїть вітрам, що його розгойдують, і стає орієнтиром для тих, хто на нього дивиться», – сказав Папа Франциск, говорячи, що ялинка нагадує нам про потребу бути вкоріненим у Христі.

Вертеп, який допомагає зблизитись з Богом

У свою чергу, вертеп пригадує нам про основну подію Різдва – народження Ісуса Христа. «У своїй непідробній убогості вертеп допомагає нам наново відкрити справжнє багатство Різдва і очистити себе від багатьох аспектів, які забруднюють різдвяний пейзаж. Простий і рідний, вертеп нагадує про інше Різдво, ніж те, яке є споживацьким та комерційним: це щось інше; пам’ятайте, нам корисно цінувати хвилини тиші та молитви в наші дні, часто охоплені заклопотаністю. Мовчання сприяє спогляданню Дитятка Ісуса, допомагає зблизитися з Богом, з тендітною простотою маленького немовляти», – наголосив Святіший Отець.

Молитва – спосіб відчути Божу близькість

Папа закликав відкрити завдяки вертепу подив та малість Бога. «І щоб зустріти його, ми повинні досягти Його там, де Він перебуває; нам потрібно понизитися, залишити всю марноту, щоб потрапити туди, де Він знаходиться. І молитва є найкращим способом подякувати перед обличчям цього безкорисливого дару любові, подякувати Ісусові, Який бажає увійти в наші домівки та серця», – сказав Святіший Отець. У такий спосіб Бог буде близьким до людини, адже за будь-яких обставин залишається поруч. «Навіть у найгірші хвилини Він є поруч, тому що Він – Еммануїл, Бог з нами, світло, яке освітлює темряву, і ніжна присутність, яка супроводжує нас на цьому шляху», – зазначив Папа Франциск.

Схожі новини:

Поширити новину: