Апостольська подорож Папи до Конго та Судану: будувати єдність

Як повідомлялося, на початку лютого Святіший Отець відвідає Демократичну Республіку Конго та Південний Судан. Головним посланням подорожі є мотив єдності.

Візит, який Франциск має намір здійснити до Демократичної Республіки Конго від 31 січня до 3 лютого 2023 року, пройде під гаслом: «Всі примирені в Ісусі Христі». Ці слова перегукуються з віршем з другого послання апостола Павла до корінтян: «Але все це від Бога, який примирив нас із Собою через Христа і поставив нас на служіння примирення» (5,18).

На логотипі візиту зображено контур кордонів Демократичної Республіки Конго у кольорах прапора країни: синьому, жовтому та червоному, а західний кордон виглядає «незакритим», що символізує відкритість на цю велику подію. Різні кольори прапора також мають своє значення: жовтий символізує багатство країни: її флору і фауну, ресурси на землі і під землею; червоний – кров, пролиту мучениками, а синій виражає найпалкіше бажання кожного жителя – мир. На цьому тлі зліва зображено синій хрест. Ще одним елементом логотипу є стилізовані три кольорові фігури, покликані виразити папський намір братерства всіх людей: чоловіків і жінок, дорослих і дітей, об’єднаних в один народ. І їхнє розміщення під хрестом має підкреслити той факт, що таке братерство можливе лише як дар Божий. Поруч – пальмова гілка – символ мучеництва, вкорінений в історії цієї країни, водночас, знак перемоги, відродження та безсмертя, а відтак частина того послання, яке несе візит Святішого Отця. 

Праворуч від кордону країни над звивистою блакитною річкою височіє зелене дерево, що символізує водні ресурси Конго: річки та озера, а також багату рослинність країни. На задньому плані зображені гори – незмінний елемент місцевого ландшафту. Завершує композицію голова окапі, спорідненої з жирафою, для якої Демократична Республіка Конго є єдиним природним середовищем існування, пише КАІ.

«Прошу, щоб усі були одно» – ці слова Ісуса будуть гаслом паломництва Франциска до Південного Судану 3-5 лютого 2023 року. Вони взяті з так званої «Архієрейської молитви Христа», що міститься у 17-й главі Євангелія від Йоана.

Апостольська подорож Папи до Конго та Судану: будувати єдність

Логотип візиту включає голуба, контур карти Південного Судану з кольорами його прапора, хрест та дві руки, що стискаються.

Зависнувши над картою Південного Судану, голуб несе в дзьобі оливкову гілку на знак бажання миру для країни. Посередині карти стиснуті руки, що виражають примирення племен, які складають один народ. Хрест, що височіє поруч, символізує християнську спадщину країни та її історію, сповнену страждань.

Африка – серед пріоритетів нинішнього понтифікату. У листопаді 2015 року Святіший Отець відвідав Уганду та Кенію, а в Центральноафриканській Республіці символічно відкрив Святі Двері на початку Святого Року Милосердя. У 2017 році здійснив поїздку до Єгипту, у 2019 році відвідав спочатку Марокко, а потім Мозамбік, Мадагаскар та Маврикій, повідомляється на сторінці КАІ

Фото: Vatican Media

Схожі новини:

Поширити новину: