Архієпископ Ґаллаґер: завдяки дипломатичній комунікації був можливий обмін полоненими 

Архієпископ Ґаллаґер: завдяки дипломатичній комунікації був можливий обмін полоненими 

Очільник ватиканської дипломатії архієпископ Пол Річард Ґаллаґер у інтерв’ю для газети «Il giornale» розповідає, що Святий Престол і сам Папа від початку війни завжди були готові стати посередниками у справі переговорів між Росією та Україною. 

Про це пише Vatican News.

Архієпископ так прокоментував посередництво у процесі перемовин: «Якщо є така потреба і необхідність, аби запропонувати терени Ватикану, як це робилося в минулому, я вірю, що Святіший Отець дуже позитивно сприйняв би таку ідею, якби прохання виходило від двох сторін і супроводжувалося добрими намірами, духом пошуку миру і діалогу, і була би воля закінчити цю жахливу війну», – сказав він.

Досі, зазначив Ґаллаґер, Святий Престол долучався до посередництва в обміні полоненими. Цей процес полегшила довіра обох сторін конфлікту. «Святіший Отець також вислав кардинала Краєвського та кардинала Черні, щоб показати, що він є у розпорядженні щодо гуманітарних питань», – додав архієпископ.

Глава ватиканської дипломатії зазначає, що «з Росією підтримуються нормальні дипломатичні відносини через нунція в Москві та російського посла при Святому Престолі». Між іншим, завдяки цим каналам дипломатичної комунікації було можливе посередництво в обміні полоненими. На запитання, чому люди при владі не прислухаються до слів Папи, глава ватиканської дипломатії відповів: «Я вірю, що вони слухають Папу, але вирішили не реагувати і не прийняти послання до кінця. На кону стільки інтересів, позицій і стільки непримиренності». «Якщо ми справді хочемо прийняти слова Папи близько до серця, то повинні щось зробити», – зазначає архієпископ.

На завершення він повторює заклик Святого Престолу до сторін конфлікту «шукати і мати далекоглядне бачення, прислухатися до криків народів і страждань всіх, знайти в собі мужність скористатися можливостями, які неодмінно з’являться в найближчі тижні і місяці, щоб повернутися до діалогу, до розмов і покласти край цій війні».

Нагадуємо, дипломатія Святого Престолу докладає зусиль задля поширення нового типу стосунків між державами, який зосереджений на діалогові та роззброєнні, паралельно з вихованням до миру, формуючи людину, що трудиться задля спільного блага. «Необхідно, щоб людина почувалася в безпеці від іншої людини, щоб народ почувався безпечним перед іншим народом. Лише тоді дорога миру стає такою, якою можна ступати», – сказав архієпископ Ґаллаґер під час відкриття 98-ї асамблеї «Спілки Вищих Настоятелів», яка від 23 до 25 листопада 2022 р. відбувалася у Сакрофано поблизу Риму на тему: «Усі брати: покликані бути будівничими миру».

Схожі новини:

Поширити новину: