57 Пленарне засідання єпископату РКЦ України

25 листопада у Брюховичах під Львовом відбувається робоча зустріч Конференції єпископів України.

Засідання єпископів розпочалося молитвою Утрені та Святою Месою. Євхаристію очолив Апостольський нунцій в Україні архієпископ Вісвальдас Кульбокас, яку він звершував за добродіїв, нові покликання до священства, справедливість і мир в Україні та всьому світі.

Проповідь виголосив виконувач обов’язків голови Конференції єпископів України архієпископ Мечислав Мокшицький. Він наголосив, що завдання єпископів – бути пастирями, які вказують людям дорогу до спасіння та супроводжують їх на цьому шляху. А також бути голосом, який закликає приготувати дорогу Господу, відкрити цінність Божого Царства, про яке Ісус так часто говорить у притчах. Особливо важливо наближати цю правду довіреним вірним під час війни у нашій країні.

Митрополит Львівський пригадав, що у вченні Христа справделивість і засудження зла це не те саме, що помста. Ісус, коли висів на хресті, не проклинав тих, хто Його розпинав. Зло у Божому задумі не перемагається злом.

Проповідник пригадав порівняння кардинала Канталамесси, що ми на землі – як мандрівні птахи, які готуються до довгого польоту. Можливо, це сумний образ, але для християн цей довгий політ веде до вічного Бога, який є Любов’ю. Цей час, який переживаємо, потрібно наповнити Божим милосердям. Ісус, звертаючись до святої Фаустини, нагадав, що людство не досвідчить спокою, доки не прийде до Божого милосердя. Ці слова є дороговказом для всіх, хто хоче справедливості та миру. Наши душі мають бути ними наповнені, а слова і вчинки – про це свідчити.

Пленарне засідання єпископів розпочалось молитвою до Богородиці та промовою Апостольського нунція архієпископа Вісвальдаса Кульбокаса, який наголосив на викликах перед Церквою в Україні. Окремо нунцій представив зусилля понтифіка щодо визволення полонених та ініші гуманітарні ініціативи Святого Престолу.

Під час засідання єпископи обговорили та прийняли правки до статуту Конференції єпископів. Було визначено делегатів на Євхаристійний конгрес, що відбудеться у 2024 році в Еквадорі; до комісії, котра займатиметься підготовкою до Ювілейного року, що відзначатиметься в Церкві у 2025 році. На засідання Контитентальної Асамблеї в рамках синодального процесу у Празі в лютому 2023 року делегатом визначений єпископ Олександр Язловецький.

О 15:00 єпископи зібрались на Коронку до Божого милосердя.

57 Пленарне засідання єпископату РКЦ України

Після цього засідання продовжилось.

Виконавчий директор «Карітас-Спес Україна» отець В’ячеслав Гриневич SAC під час зустрічі представив діяльність місії від початку повномасштабної агресії. «Багато країн сьогодні солідарні з нами у соціальному служінні Церкви. Вони бачать нашу ефективність та відвагу у несінні милосердної любові людям враженим бідністю та війною», – підкреслив священник.

57 Пленарне засідання єпископату РКЦ України

Єпископи представили діяльність окремих комісій. Єпископ Віталій Кривицький SDB розповів про відносини Церкви з державою та представив діяльність Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій. Єпископ Едвард Кава OFMConv розповів про становище богопосвячених осіб в Україні у час війни. Єпископ Павло Гончарук, очільник комісії військового душпастирства, розповів про законодавче підгрунтя капеланства в Україні, яке нещодавно було оновлене. Крім того, єпископ розповів про першу сесію Школи капеланства в Україні.

Наступний рік у Церкві в Україні буде Роком милосердя. Розпочнеться він 27 листопада 2022 року та триватиме до урочистості Христа Царя (26 листопада 2023 року).

Робоче засідання завершилось Вечірнею.

Наступне засідання Конференції заплановано на березень 2023 року.

Схожі новини:

Поширити новину: