Для оновлення Caritas Internationalis призначений надзвичайний комісар

Для оновлення Caritas Internationalis призначений надзвичайний комісар

Тимчасове зовнішнє управління введене з метою покращити норми й керівні процедури.

Про це пише Vatican News.

У вівторок, 22 листопада 2022 року, у Ватикані повідомлено про те, що Папа Франциск призначив П’єра Франческо Пінеллі Надзвичаним Комісаром Caritas Internationalis, який від цього дня і до відкликання Апостольською Столицею керуватиме структурою з усіма повноваженнями, відповідно до загальних приписів права та статутів і регламенту організації, маючи також повноваження звільняти від їх дотримання, коли вважатиме це слушним чи необхідним.

У мотиваційній частині розпорядження нагадується, що Caritas Internationalis допомагає Понтифіку та єпископам у здійсненні їхнього служіння бідним і потребуючим, беручи участь у доланні наслідків надзвичайних гуманітарних ситуацій і співпрацюючи у поширенні милосердної любові та справедливості в світі у світлі Євангелія та навчання Католицької Церкви. «З метою підвищення ефективності цієї місії, мені здається необхідним перегляд чинної нормативної бази, щоби зробити її відповіднішою до статутних функцій організації, як також приготувати її до виборів, які відбудуться під час наступної Загальної Асамблеї», – пише Папа пояснюючи запровадження зовнішнього управління бажанням посприяти оновленню інституції.

У повідомленні Дикастерії служіння цілісному людському розвиткові, при якій діє Caritas Internationalis, і в порозумінні з якою працюватиме новий комісар, зазначається, що рішення про призначення комісара прийняте після оцінки діяльності організації, яку провела незалежна комісія. Метою тимчасової зовнішньої адміністрації є покращення нормативної бази та процедур управління. Надзвичайному комісарові допомагатиме Марія Ампаро Алонсо Ескобар та о. Мануел Моружао, S.J., як духовний провідник персоналу.

З набранням чинності цього розпорядження припиняються повноваження всіх керівних посадовців Caritas Internationalis, але призначення комісара не має наслідків для діяльності організацій-членів і на служіння глобальної солідарності, яку вони виконують. Тимчасова адміністрація трудитиметься над тим, щоби внести зміни до Статуту та Регламенту, визначити процес призначення кандидатів та процедуру виборів, як це передбачено в Статуті. Наступна Загальна Асамблея, що відбудеться у травні 2023 року, обере нового Голову, Генерального Секретаря та Скарбника. В приготуванні до асамблеї Надзвичайному Комісару допомагатиме кардинал Луїс Антоніо Таґле, дотеперішній голова Caritas Internationalis, який займатиметься підтримкою стосунків з місцевими Церквами та організаціями-членами.

Caritas Internationalis – це конфедерація 162 католицьких харитативних організацій, які діють у понад 200 країнах і територіях світу.

Схожі новини:

Поширити новину: