Вартофомій І: разом з Папою Франциском до спільної дати святкування Пасхи

Вартофомій І: разом з Папою Франциском до спільної дати святкування Пасхи

Константинопольський православний патріарх поділився думками про спільні з Папою Франциском зусилля у контексті 1700-річчя Нікейського собору, щоб прийти до спільної дати святкування Пасхи. Відповідаючи на запитання про війну в Україні, він наголосив на тому, що мир без справедливості неможливий.

Про це пише Vatican News.

У четвер, 10 листопада 2022 р., Константинопольський православний патріарх Варфоломій І прийняв у патріаршому осідку в Стамбулі групу священників і журналістів, які прибули до Туреччини, щоби відвідати місця, пов’язані з життям святого Павла. Цю ініціативу організувало ватиканське паломницько-туристичне бюро «Opera Romana Pellegrinaggi» з метою оживити паломництва після вимушеної перерви, спричиненої пандемією.

Вітаючи гостей, між якими була наша колега Фауста Сперанца, Вселенський Патріарх скерував свою думку насамперед до «брата у вірі» Папи Франциска, з яким зустрічався кілька днів тому в Бахрейні. Він також повідомив що збирається поїхати на Кіпр, щоби взяти участь у похороні Предстоятеля місцевої православної Церкви Хризостома ІІ, під час якого буде нагода зустрітися з представником Папи кардиналом Куртом Кохом, Префектом Дикастерії сприяння єдності між християнами. Відповідаючи на запитання журналістів, він розповів про спільні зусилля з Папою Франциском, пов’язані з відзначенням 1700-річчя першого вселенського собору, що мав місце в Нікеї 325 року.

Прямуючи до спільної дати Пасхи

Патріарх нагадав, що серед рішень собору було встановлення дати святкування Пасхи. «Але, на жаль, протягом багатьох років ми вже не святкуємо її разом, протягом багатьох століть. Отож, у рамках цієї річниці предметом наших спільних з Папою зусиль є знати вирішення цій проблемі. Може ще не час говорити про деталі, але хочу підкреслити, що з православної і з католицької сторони є цей добрий намір нарешті встановити спільну дату для святкування Христового Воскресіння», – сказав він.

Запорукою миру є справедливість

Відповідаючи на запитання про те, якими є сподівання миру перед обличчям нищівної війни, жертвою якої стала Україна, Глава Константинопольської Православної Церкви підкреслив, що «цю війну нічим не можна виправдати», і на цьому слід наголошувати «в ім’я нашої християнської віри і не тільки». «Мені здається, що всі люди, які мають правильний погляд на речі, не можуть не засуджувати цю війну. Той же Папа хоче посилити чутливість усього світу до миру. В своєму посланні на перше січня [Всесвітній день миру] кілька років тому Папа ствердив, що неможливо мати мир без справедливості. Це дуже правильні слова», – сказав Варфоломій І, додаючи, що він також у своїх проповідях «повторює це послання Папи, всіх Папів, що стосуються першого січня, що є днем молитви за мир».

Схожі новини:

Поширити новину: