День солідарності з переслідуваною Церквою: Бог не залишив Україну

День солідарності з переслідуваною Церквою: Бог не залишив Україну
PAP/Sebastian Borowski

У неділю, 13 листопада, католики в Польщі переживатимуть 14-й День солідарності з переслідуваною Церквою під гаслом «Зціли тугу». Його ініціатором є Папська фундація «Допомога Церкві в потребі», яка цього року хоче дістатися зі своєю підтримкою до України. «Мільйони людей досі не можуть повернутися до своїх домівок, а допомога на місці рятує життя», – пояснює отець професор Вальдемар Цісло, який запросив до Польщі єпископа Віталія Кривицького SDB з Київсько-Житомирської дієцезії.

Про це повідомляє Харківсько-Запорізька дієцезія з посиланням на КАІ.

Була друга година ночі. Брати-альбертинці повинні вже спати. Однак це важко, коли навколо падають бомби. Чути чергові вибухів. Деякі з них дуже гучні. Тремтять вікна і стіни. Монастир зберігся. Із їдальнею, пекарнею та притулком для безпритульних нічого не сталося. Проте мешканцям прилеглих будинків не так пощастило. У Запоріжжі російський агресор зруйнував семиповерхівку. Понад десяток мирних жителів загинули, близько 50 отримали поранення.

Коли навколо стільки смерті та насильства, а налякані люди тремтять щоразу, чуючи сигнал  тривоги, альбертинці продовжують допомагати. Вже одного разу роздавали їжу потребуючим, коли росіяни почали обстріл. На щастя, ніхто не постраждав. Брати свідомі того, що можуть загинути, але через їхні руки проходить регулярна допомога 1300 людям. Ціни в магазинах злетіли вгору. Роботи мало. Служіння монахів рятує життя; йдуть до тих, хто залишився ні з чим.

День солідарності з переслідуваною Церквою: Бог не залишив Україну

«Війна дає нам докази величезної жертовності монахинь і священників», – говорить отець професор Вальдемар Цісло, директор польської секції Папської фундації. І нагадує, що «в Україні Церква стає всім: і лікарнею, і кухнею, і нічлігом». Викладач Краківського університету Стефана Вишинського побачив це під час візиту до Києва. Він відвідав санктуарій св. отця Піо, де понад 100 людей знайшли притулок у нижній частині храму на початку російської агресії. Тут люди отримували їжу та медикаменти. «Бог не залишив Україну. Ми хочемо допомогти повірити у це тим, хто бачить жорстокість війни на власні очі», – пояснює священник.

Україна вимагає постійних гуманітарних зусиль. Саме тому Папська фундація «Допомога Церкві в потребі» вирішила присвятити їй цьогорічний День солідарності з переслідуваною Церквою. «Чим довше триває війна, тим більший ризик байдужості. Ми знову розуміємо, наскільки нагальна допомога на місці. Ми хочемо дати тим місіонерам, які перебувають у країні війни, сестрам і священникам хліб, бо знаємо, що поділяться ним з тими, хто потребує», – зазначає Цісло.

Прийдешньої неділі Церква в Польщі збиратиме кошти для України. «У тих, хто має можливість, хочемо просити матеріальної підтримки», – каже професор. Однак він додає, що ми ніколи не повинні недооцінювати силу молитви. «Коли під час Дня солідарності ми попросили у Бога допомоги для наших пакистанських сестер і братів, ми отримали швидку відповідь. Через кілька днів світові ЗМІ поширили інформацію про звільнення Асії Бібі», – додає він.

З нагоди Дня солідарності з переслідуваною Церквою Папська фундація запросила єпископа Віталія Кривицького. Цієї суботи, 12 листопада, єпископ Київсько-Житомирський відвідає Ченстохову. О 13:30 візьме участь у Святій Месі, а о 21:00 молитиметься з вірними під час заклику перед чудотворною іконою Матері Божої Ченстоховської. Того ж дня він вирушить до Кракова, де в неділю о 7:00 служитиме Євхаристію в санктуарії Божого Милосердя в Лагєвніках. У другій половині дня єпископ Кривицький прибуде до Вроцлава. Він зустрінеться з волонтерами, які від початку війни допомагали біженцям, котрі приїжджали до Польщі. У парафії святої Анни також дякуватиме вірянам. Їхня участь дозволила відправити кілька гуманітарних вантажів в Україну. Один із них дійшов до Бучі, яка стала символом жорстокості, за яким стали російські бандити.

У прес-конференції, що відбудеться напередодні Дня солідарності з переслідуваною Церквою, підтвердив свою участь єпископ Едвард Кава зі Львова, який координує гуманітарну діяльність в Україні. «Найбільше нам допомагають Церква, парафії та бідні люди, які, забираючи щось від себе, передають нам. Ця підтримка дозволяє нам давати хліб насущний нужденним», – сказав він у серпні, коли зустрічався з отцем Цісло. Саме від нього Папська фундація дізналась, що 80 відсотків підтримки до країни, яку атакувала Росія, надходить від Польщі та церковних організацій.

День солідарності з переслідуваною Церквою: Бог не залишив Україну

Водночас єпископ Кава звернув увагу на величезну кількість внутрішніх біженців. Щонайменше 6 мільйонів людей, які не залишили країну, а втекли на захід, досі не можуть повернутися до своїх домівок. Заявки з інших регіонів на електрогенератори та пальне надсилають до Львова. Найбільше уваги вимагає Схід. Там надалі живуть люди, а в магазинах не вистачає основних продуктів. «Найбільше їм потрібна їжа, щоб пережити найгірші моменти», – пояснив єпископ Кава.

У серпневій розмові з отцем Цісло він також висловив велику надію на мир. «Молитва дає нам силу служити нужденним. Ми віримо, що станеться щось, що змінить хід історії. Я особисто в цьому переконався. І я сподіваюся, що це станеться якнайшвидше», – підкреслив він.

Детальніше про майбутній День солідарності з переслідуваною Церквою на pkwp.org/ukraina . 

Фото: Папська фундація «Допомога Церкві в потребі»

Схожі новини:

Поширити новину: