Папа до місіонерів облатів: вкорінені у своєму місіонерському покликанні

Папа до місіонерів облатів: вкорінені у своєму місіонерському покликанні

Звертаючись до ченців Згромадження Місіонерів Облатів Непорочної Марії, Святіший Отець закликав їх повертатися до витоків їхньої історії, які вказують на Христа.

Про це пише Vatican News.

3 жовтня 2022 р., Папа Франциск прийняв учасників Генеральної капітули Згромадження Місіонерів Облатів Непорочної Марії. У своєму слові Святіший Отець зосередився на особливостях теми Генеральної капітули «Паломники надії в сопричасті».

Голосити Євангеліє найбільш потребуючим

Говорячи про ідентичність Згромадження, його покликання звіщати Євангеліє, Папа підкреслив важливість цього завдання у сьогоднішньому світі. «Крик землі та бідних, війни та конфлікти, які зрошують кров’ю історію людства, тривожне становище мільйонів мігрантів і біженців, економіка, яка робить багатих ще багатшими, а бідних ще біднішими – ось деякі аспекти картини, в якій лише Євангеліє може запалити світло надії», – відзначив Святіший Отець. Він заохотив Місіонерів Облатів Непорочної Марії до проповідування Євангелія найбільш потребуючим, згідно з прикладом їхнього засновника – святого Ежена де Мазенода. «Цій Церкві, яку Засновник навчив вас любити як матір, пожертвуйте свій місіонерський ентузіазм і своє життя, беручи участь у її виході на люблені Богом периферії світу, і живучи харизмою, яка веде вас до найвіддаленіших, найбідніших, до тих, до кого ніхто не дістається», – наголосив Папа Франциск.

Проповідувати Євангелія у сопричасті між собою

Святіший Отець зауважив, що бути свідками надії у сопричасті, означає жити сопричастям між собою, у чернечих спільнотах, у взаємних стосунках, щоб культивувати сопричастя з усіма без винятку. «Закликаю вас бути промоутерами сопричастя через вияви солідарності, близькості, синодальності та братерства з усіма. Нехай євангельський Милосердний Самарянин буде прикладом і стимулом, щоб наблизити вас до кожної людини з тією любов’ю і ніжністю, які спонукали його піклуватися про пограбовану та поранену людину (пор. Лк 10, 29-37)», – закликав Папа, додаючи важливість турботи про спільний людський дім. «Нехай ваш Засновник, харизма, яку він вам передав, і його місіонерське бачення будуть і залишаться орієнтиром для вашого життя та праці, щоб залишатися вкоріненими у своєму місіонерському покликанні, живучи насамперед заповітом Засновника, у взаємній любові між собою та в ревності для спасіння душ. Це серце вашої місії і секрет вашого життя, і для цього Церква все ще потребує вас», – зазначив Святіший Отець.

Душа місії

«У безмірному полі місії, яким є цілий світ, нехай Ісус завжди буде для вас прикладом, яким Він був для святого Ежена. Одного дня він перед розп’ятим Спасителем вирішив пожертвувати своє життя, щоб усі, особливо бідні, могли відчути ту саму Божу любов, яка повернула його на шлях віри», – продовжив Папа. Він вказав, що душа посвяти та місії стосується повернення до джерел, до тієї першої любові, яка спонукала залишити все, щоб піти за Ісусом. У цьому паломництві Святіший Отець закликав взяти за супутницю Богородицю, яка в особливий спосіб пов’язана із засновником Згромадження. «Сказавши своє “так” Богові через архангела Гавриїла, вона поспішно вирушила до своєї родички Єлисавети, щоб поділитися Божим даром і віддати себе Йому на службу. Нехай і в цьому Марія буде прикладом для вашого життя і вашої місії», – побажав Папа Франциск.

Схожі новини:

Поширити новину: